Třídní učitel/ka: Jitka Pecková

Rozvrh hodin

Aktuality

Úterý 7. dubna

Dobrý den, milí školáci!
Pro dnešní den tu máme ještě jedno foto pro všechny kamarády ze třídy, opět od Terezky a Nelinky:
Na závěr dnešního snažení si budete moci prohlédnut další fotky naší třídy a zavzpomínat na společné zážitky. Tak teď do práce.

Matematika

Dnes budou prvňáci v Učítelce od 9:00 řešit logické úlohy s kostkami. Když budete chtít, tak se taky dívejte.
V naší matematice budeme počítat na s. 30 cv. 1,2,3 (ve cv. 2 čtěte příklad na + nebo – ve směru šipky).
Mám zprávy, že pilné děti 🙂 doplňují i cvičení v Početníku (zatím do str. 26).
Mišpulín má pro vás ještě dvě hádanky MYSLÍM SI ČÍSLO.

Český jazyk

Ve čtení platí včerejší zadání.
V Písance vypracujte cv. 1 na str. 7 (opakujeme písmeno P,p ve větách). Moc mě potěšilo, když jsem viděla některé vaše práce, jak jste nové písmenko zvládli. Těším se na další!

Tady je slíbená odměna (já si VÁS prohlížím každý den 🙂 ):
Vánoční jarmark
V milevské knihovně
Mikuláš a čerti

Ať se každému prvňáčkovi dnes daří!

Vaše učitelka Jitka Pecková

1. třída – 7. 4. 2020

Ahoj kluci a holky z první třídy,
jak se dneska máte? Já doufám, že výborně. 🙂
Copak nás dnes čeká? Kdo to uhodne? 🙂
Správně! Hudební a výtvarná výchova. Dnes si dáme obě tyto hodiny v duchu VELIKONOC.
Tak pojďme na to! 🙂

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Víte, jaký se nám blíží svátek? Správně VELIKONOCE.
Pomozte dnes mamince vyzdobit dům na příchod Velikonoc. „Oblečte“ váš dům do veselých jarních barev a vyzdobte ho velikonočními motivy. Které to jsou? Vajíčko, zajíček, beránek, slepička, pomlázka, apod. 🙂

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Letos sice nebudete koledovat venku, ale maminku nebo babičku určitě musíte vymrskat. Díky tou budou zase krásné, zdravé a stále mladé. 🙂
Nauč se dnes nějakou novou velikonoční říkanku a použij ji až půjdeš koledovat.

Mějte se krásně 🙂 AHOOOOJ 🙂

Lucie Šimečková

Tento příspěvek bude smazán 14. 4. 2020.

Pondělí 6. dubna

Dobrý den, milí školáci!
Tento týden se budeme učit jen do středy, protože ve čtvrtek začínají velikonoční prázdniny. Další velikonoční foto od Nelči a Terezky:

Český jazyk

Vzpomínáte, jak jsme četli o Pepovi a Áje, jak slavili Velikonoce? Pamatujete, jak jste hledali datum letošních Velikonoc? Tak už jsou právě za dveřmi.
Vypracujte ve Školákovi s. 43, kterou jsme vynechali. Obrázky hezky vybarvěte, ať jsou Velikonoce veselé. Je to úkol až do středy, můžeš si práci rozdělit.
Vzpomínáte na naši první knížku KOS JE BOS? Určitě už máte nějakou další knížku na čtení. Čtěte, co vás baví. Budu ráda, když mi o tom napíšete.

Práce v Písance bude dnes důležitá: naučíte se velké psací P na s. 6. Nezapomínejte na cviky a přípravu před psaním. Prohlédněte si, jak se písmenko píše zde Na ukázce je psaní rychlejší, vy budete psát pomaleji. Postupujte jak jste byli zvyklí u nového písmene (psaní prstem ve vzduchu, nácvik velkého tvaru na papír….). Držím palce, ať se P podaří! Budete moci psát třeba Pepovi, Petrovi, Pavle …..Vyfoťte a pošlete,jak jste to zvládli 🙂 .
Ať se daří!

Vaše učitelka Jitka Pecková

Tělesná výchova

Milí žáci.

Na tento týden jsem si pro vás připravil turistický výlet.

Vložte se do plánování výletu a pomozte s tím svým rodičům. Vemte si do ruky mapu a spolu s maminkou a tatínkem se podívejte, kde jste a kam byste mohli vyrazit na výlet. V mapě se zorientujte, prohlédněte si různé značky. Zkuste najít turistické značení a po tomto značení jít určitou cestu/okruh. Dokážete se držet trasy? Je to jako velká šipkovaná, kdy pokladem je cesta (cesta je cíl).

Prosím o zasílání fotografii a o celkové zprávy z výletu, jak jste si ho užili na email. Hlavním cílem tohoto úkolu je být na čerstvém vzduchu.

(zspetrovicestanek@seznam.cz).

Jan Staněk

Pracovní činnosti

Milé děti. Dnes si zkusíte vyrobit papírový parníček. Video návod naleznete zde. Budete potřebovat papír (A4) a nůžky.

Hotový parníček přineste až bude opět chodit do školy k ohodnocení, nebo vyfoťte a pošlete na e-mail: Airwulf@seznam.cz

F. Staněk

Pátek 3. dubna

Dobrý den, milí školáci!
Dnes už je pátek, tak tu máme řešení pondělní hádanky. Je od Terezky B., děkujeme 🙂 ! Další úspěšní řešitelé jsou: Matyáš, Patrik a Vojta. Gratuluji 🙂 .

Matematika

Včera jsme si naplánovali na dnešek hodinu matematiky s UčíTelkou, tak se dívejte v 9:00 h. Pokud byste to nestihli, můžete si pustit dnešní díl na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/dily/
Pomůcky: párátka (20 a více), fazole (20 a více), 3 plyšáci

Český jazyk a Náš svět

Ve Školákovi na s. 52 si nejprve pohlédni obrázky a potom řešte podle zadání. Popovídejte si o situacích doma s rodiči. Určitě budou rádi, když poznají, že se na tebe mohou spolehnout a umíš se chovat bezpečně na silnici jako chodec, cyklista, nebo v létě při koupání.
Ve cv. 2 dopiš části těla, můžeš použít nápovědu. Další možnosti interaktivního procvičování: ČÁSTI TĚLA nebo ÚRAZY A NEMOCI

Po splnění úkolu si můžete doma zacvičit podle písničky HLAVA, RAMENA, KOLENA, PALCE.

Čtenářský trénink na s. 53– měl by být dnes hotov celý.

V Písance zkontroluj, zda máš vše do s. 5, doplň dě, tě, ně do okýnek na 1. stránce, ať máš přehled, co už umíš napsat. Na poslední dva řádky na s. 5 přepiš slova ze s. 53 v učebnici, která si vybereš. A kdo by ještě chtěl psát víc, může pokračovat do sešitu Psaní D.

Za odměnu jsem pro vás, milí prvňáčci, uveřejnila další fotografie z našich podzimních akcí. Můžete si prohlédnout zde: Pernštejni a zde: 72 hodin.

Vážení rodiče, pokud budete mít možnost a zájem, nabízím Vašim dětem i Vám možnost setkat se prostřednictvím Skypu v příštím týdnu od pondělí do středy (ve čtvrtek jsou velikonoční prázdniny). Prosím Vás, zda byste mě kontaktovali a domluvíme si individuálně termín a hodinu (asi 15 min). Ať si děti připraví, co by mi chtěly přečíst (z učebnice, nebo podle svého výběru z knížky), ukážou, jak píšou v Písance, pracují v matematice a řeknou básničku, kterou se naučily (měli jsme zadanou tu o myšce na s. 45, nebo mohou nějakou svoji). Taky se poradíme, co budete potřebovat. Tak vše o víkendu promyslete a těším se na setkání.
Příjemný víkend!

Vaše učitelka Jitka Pecková

Čtvrtek 2. dubna

Dobrý den,
Elenko, Nelinko, Sárinko, Terezko B., Terezko P., Daníku, Matěji, Matyáši, Miki, Patriku, Vojto!

Věřím, že i když se musíte doma učit, máte určitě spoustu času na hraní. Sárinka nám poslala foto, jak vyráběla venku domeček pro mravenečky. Jak se vám líbí? Mně moc 🙂 .

Český jazyk a Náš svět

Nejdříve si zopakujeme mláďata. Přepiš slova v Písance na s. 5. Očísluj obrázky, můžeš si je vybarvit. (Slovo přečti, při psaní si hláskuj, doplň znaménka, napsané slovo znovu přečti).

Přečti si ve Školákovi na s. 51 cv. 1.
Děti, možná se vám někdy stal ÚRAZ. Vzpomenete si, kdy se to stalo, jak ses cítil/a? Jak dlouho trvalo, než ses uzdravil/a ? Někdy se stane, že se člověk neuzdraví úplně a musí se naučit žít s postižením.
Také vám povím o zkušenosti s vozíčkářem. V loňském školním roce jsme měli ve škole besedu s paralympionikem Janem Tománkem. Vyprávěl nám o svém životě a o nehodě, která mu změnila život a dostala ho na vozík. Před úrazem začínal závodit v cyklistických soutěžích, po úraze se začal znovu věnovat cyklistice a závodění v triatlonu (plavání, jízda na kole, běh).
Vypracuj cv. 2 a 3.

Zítra se k tématu ještě vrátíme, abychom si řekli, jak se chovat bezpečně, jak úrazům předcházet.

Matematika

Budeš doplňovat TABULKY na s. 29. Je to sčítání a odčítání, jenom jinak zapsané, než v příkladu.
Budeš propojovat ŘÁDEK a SLOUPEC. Např. Ve žluté tabulce si ukazuj příklady takto: v prvním řádku – 3+0, 3+2, 3+4, 3+5…….ve druhém řádku – 2+0, 2+2, 2+4……
Kdo by chtěl pracovat víc, může si průběžně doplňovat v Početníku až do s. 25.

Zítra si nezapomeň hlídat čas: hodina matematiky s UčíTelkou začíná v 9:00! Budu se dívat s vámi, pokud budou nějaké úlohy pro vás ještě těžké, nic si z toho nedělejte. Je to tím, že každá třída prvňáčků probírá trochu jiným tempem.
Pro prvňáčky se dobře hodí na hlasovou a komunikační výchovu i Logohrátky. .

Mějte hezký den!

Vaše učitelka Jitka Pecková

Středa 1. dubna

Dobrý den, milí školáci !
Takhle hezky se chystají na Velikonoce Terezka a Nelča s maminkou:
Vzpomínáte, jak jsme ve škole hráli ráno hru na hlasatele? Jestli jste se ještě dnes nepodívali do kalendáře, rychle to udělejte. Dneska je totiž APRÍL! 🙂 Dejte si dobrý pozor, ať vás někdo doma „nenaapríluje“! K aprílu totiž žertíky a legrácky patří. Víte, co znamená aprílové počasí? Pozorujte právě teď na jaře, jak je počasí proměnlivé (teplo, zima, sluníčko, déšť , sníh….).

Český jazyk

Dnešní práce ve Školákovi na s. 50 bude pro vás určitě zábavná. Koníček na obrázku je krásný, ale bude ještě krásnější, když ho vybarvíte a domalujete podle nápovědy. Třeba pak zkusíte sami podobného namalovat.
Čtyřsměrku znáte – 4 směry jsou: ODSHORA DOLŮ, ZDOLA NAHORU, ZLEVA DOPRAVA, ZPRAVA DOLEVA. Je tu přepis z malých tiskacích na velká tiskací písmena.
Aby nebylo pro vás doma moc psaní, Písanku s psacím písmem si uděláme zítra.
Čtenářský trénink s. 53 NĚ (nebo kdykoli do pátku)

Matematika

Včera jste se mohli učit matematiku s UčíTelkou. Jak vám šla číselná řada od 11 do 20? Já věřím, že výborně. 🙂
V pátek zkuste také sledovat od 9:00 počítání do 20.
Dneska máte 3 úkoly:
1. POROVNEJ čísla do 20 na s. 28 cv. 5. Doufám, že si pamatujete znaménka větší, menší, rovná se, a nepoplete je. Můžeš si vzít na pomoc číselnou osu (cv. 2). ČÍSLO VLEVO NA ČÍSELNÉ OSE JE VŽDYCKY MENŠÍ. Přečti, co jsi zapsal/a nahlas mamince nebo tatínkovi a dál už pracuj samostatně v Početníku na s.25 (alespoň jeden sloupec).
2. DOKRESLI na daný počet s. 29 cv. 1 (řekni si př. 11 – dvě už mám, dokresluji tři, čtyři, pět,…..)
3. Opakuj ústně příklady na SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ DO 10 s. 29 – barevný sloupec
nebo opakuj na interaktivním cvičení SPRÁVNĚ NEBO ŠPATNĚ.

Nezapomněli jste na hádanku? Máte čas do čtvrtka. Zatím se ozvali dva úspěšní řešitelé. 🙂 🙂
Kdyby si někdo nevěděl s něčím rady, (já si taky nevím často rady), pište nebo volete (ale hlavně ne z okna 🙂 ).
Ať máte veselý aprílový den!

Vaše učitelka Jitka Pecková

Úterý 31. března

Dobrý den, milí školáci!
Tímto krásným srdíčkem s řeřichou zdraví celou třídu Sárinka. Moc děkujeme 🙂 .
Pamatujete, děti, jak jsem vám slíbila, že vymyslím překvapení? Trvalo to déle, ale už je právě TADY.
To abyste věděly, že pořád zůstáváte bezva třída, i když prozatím na dálku. A taky se podívejte, co všechno jste se od té doby naučily! 🙂

Matematika

Dnes zkuste matematiku s UčíTelkou. Prvňáčci budou mít téma: Čteme a píšeme čísla od 11 do 20. Když to stihnete, dívejte se od 9 h. Jinak na https://www.ceskatelevize.cz/porady/13394657013-ucitelka/dily/
Pomůcky: karty s čísly 1-20 (můžete vyrobit), 12 kusů víček od pet lahví

Český jazyk

Přečti si ve Školákovi na s. 49 ve cv. 1, co Matějova zvířata dělají. (Řešení přesmyček: KŮŇ, KOZY, OVCE, HUSY, SLEPICE)
Cv. 2: A=Ano, N=ne. Pro lepší porozumění je možné pracovat s barevnými pastelkami. Každý výrok označit jednou barvou a stejnou barvou podtrhnout příslušnou větu v textu. Rozhodnout o pravdivosti, zapsat A nebo N. Je to náročnější, ale rozvíjíme čtenářskou gramotnost už od 1. třídy. Můžete, rodiče, dopomoci (př. Kozy ožírají stromy. N – ožírají keře. Jsou tu i slepice. A – popelí se.)
Cv. 3 – rozděl slova svislou čárou, slova piš hůlkovým písmem
Cv. 4 –řešení můžeš podtrhnout, vyznačit pastelkami…….
Čtenářský trénink s. 53 – TĚ
Kdo by měl práce hodně, můžete si sami čtenářský trénink naplánovat podle vašich možností do konce týdne.
Písanka 3 – dokončit včerejší zadání (s. 4 )
Kdo má hotovo, a má ještě chuť procvičovat, může zkusit další PŘESMYČKY.
Ať máte všichni hezký den!

Vaše učitelka Jitka Pecková

1. třída – 31. 3. 2020

Ahoj holky a kluci,
jak jste si užili víkend? Odpočinuli jste si? Byli jste s rodiči na procházce nebo jste hráli nějakou super hru? 🙂 Určitě máte každý z vás skvělý zážitek.
Teď se přesuneme k tomu, co nás dnes čeká. 🙂 Víte co máme dnes na rozvrhu? … Ano správně, hudební a výtvarnou výchovu. Dnes to spojíme dohromady. 🙂

Minulý týden jste kreslili obrázek pro naše největší hrdiny. Pro doktory, doktorky, sestřičky, hasiče, policii, prodavačky a další. Určitě vám to dalo spousty práce, dnes si tedy odpočinete. Souhlasíte se mnou? 🙂
Dejte si nohy nahoru, něco dobrého ke svačince a odpočiňte si. K tomu odpočívání si pusťte vaší oblíbenou písničku a můžete si ji i zazpívat.
Dnes až půjdete spát, poproste maminku nebo tatínka, aby vám pustili tuto ukolébavku. Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř – Mravenčí Ukolébavka
Určitě ji znáte. 🙂


Mějte se krásně 🙂

Lucie Šimečková

Tento příspěvek bude smazán 7. 4. 2020.