Třídní učitel/ka: Jitka Pecková

12. 5 – 2. třída

Za domácí úkol z matematiky vylušti šifru od Elenky (vypočítej příklady, zapiš výsledky a použij šifrovací abecedu):

Domácí úkol 11.5.

Vylušti šifru od Terezky P. Piš do sešitu M-D jen výsledky příkladů na řádek a pod každý výsledek podle šifrovací tabulky napiš písmeno.
Uč se zpaměti řadu násobků 6.
Můžeš si zahrát hru s letadlem na násobení 6 ZDE.

Pátek 7. května – 2. třída

Český jazyk – čtení

Meeting v 10:00.
Připrav si pracovní sešit Jsem čtenář 1. a ČJ.

Matematika

Do sešitu: Vypočítej příklady – můžeš zapisovat jen výsledky. Pomocí šifrovací abecedy vylušti zprávu od PATRIKA 🙂 :
Pošlete, co jste vyluštili.
M str. 41 cv. 1 a 2. Pokud potřebuješ pomoci, pusť si výukové video ZDE.
Trénink dělení 2 a 3 ZDE.

Písanka 2 str. 31

Čtvrtek 6. května – 2. třída

Meeting v 7:45. STR. 65 CV. 4 Doma si doplň tabulku ve cv. 5 na str. 65.

Meeting v 10:00.
M str. 40 cv. 1 – součin, součet, podíl, rozdíl…
Doma vyřeš cv. 2 – říkej si při tom nahlas řadu násobků, hledej a vybarvuj
Do sešitu jsme zapsali KOUZELNÉ TROJÚHELNÍKY:

Čtení a psaní

Písanka 2 str. 30: MAMINCE
Dnes mám pro vás výzvu: Zkus přečíst mamince něco pro radost. Nebo si čtěte spolu třeba vaši oblíbenou knížku, kterou vám četla maminka, když jste ještě neuměli číst.

Pracovní činnosti

Vyrob mamince přáníčko ke Dni matek. Námět jsme si ukázali na meetingu.

Středa 5. května – 2. třída

Písanka 2 str. 15.
Pokud už máš hotovo, hádej pohádkové postavy a vylušti křížovku ZDE.

Matematika

Str. 37 cv. 2 PROCVIČOVÁNÍ: Doplň v násobilkové tabulce políčka další barvy, vzpomeň si – příklady si máš říkat nahlas !
DĚLENÍ 10 – pokračuj, kde jsme včera skončili:
Str. 38 cv. 1, 2
Str. 39 cv. 1, (2 už máme)
Rychlíci můžou doplnit i zbylá cvičení.

Čítanka str. 58: Červená Karkulka
Přečti si veršovanou pohádku od F. Hrubína.
Co řekl vlk a co řekla Karkulka? Vyřeš úkol ZDE.
Zamysli se, v čem se tato pohádka liší od klasické pohádky O červené Karkulce.

Úterý 4. května – 2. třída

Meeting v 7:45.
Dělení 10. Naučili jsme se, jak vytvořit šifru. Pracujeme s šifrovací abecedou ze včerejška. Do sešitu:
Úkol do konce týdne: Vytvoř matematickou šifru pro spolužáky – 10 až 20 písmen, může to být věta. Vyfoťte a pošlete.

Náš svět

Meeting v 10:00: Hygiena
Část hodiny věnujeme ČJ: Připrav si přivítání pro návštěvníky hradu (úkol ze včerejška).

Písanka 2 str. 14: POHÁDKOVÁ
– opiš říkanku, vyřeš rébusy (jména princezen). Pokud už tuto stránku máš, vypracuj str. 15.
Dokonči úkol ze včerejška – Čj str. 64 cv. 2. Piš slova do sešitu, vlastní jména s velkým písmenem!

Čtení

Čítanka (oranžová) str. 96: Princezna na hrášku – přečti si pohádku po částech a odpovídej na otázky ZDE.
Dobrovolný úkol: Napiš si do sešitu čtení nadpis a namaluj ilustraci. Pokud se ti povedly úkoly, napiš si pochvalu:-) !

Pondělí 3. května – 2. třída

Meeting v 10:00.
Připrav si papír (velikosti malého sešitu) a 2 proužky papíru.
Na meetingu jsme vyřešili cv.1 na str. 64.
Opiš si tuto šifrovací abecedu na papír (budeme ji častěji používat, třeba i v matematice):
Vylušti pohádkové postavy ze cv. 2 na str. 64 – piš na proužek papíru – a potom je přepiš psace do sešitu. Můžeš si práci rozdělit i na zítřek.
Na zítřejší meeting Náš svět si připrav přivítání podle cv. 3 na str. 65 (můžeš si obléci i kostým).

Str. 36: Násobení číslem 10
Počítat po desítkách už umíme a to je vlastně násobení 10. Vyřeš úkoly na stránce, u cv. 1 nemusíš řešit příklady do sešitu. Procvičuj násobilku 2 – 5, hledej dvojice a odkrývej obrázek ZDE nás. 2, ZDE nás. 3 , ZDE nás. 4 , ZDE nás. 5

Náš svět

Prvouka str. 45 -46 (kdo by nerozuměl zadání, upřesníme si na meetingu v 10:00).

Pátek 23. dubna – 2. třída

Český jazyk – čtení

Meeting v 10:00.
Připrav si pracovní sešit Jsem čtenář 1.

Vypracuj v M str. 33: Dělení 5
Včera jsme tvořili skupiny po pěti.
Dělení pěti znamená také dělit na 5 stejných částí, rozdělovat 5 dětem, do 5 košíků, do 5 polic, na 5 hromádek, do 5 záhonů atd.
Připomínám opakování – kdo ještě nedoplnil násobilkovou tabulku na str. 25, doplní.

Písanka 2 str. 27.
Čj s. 86 OPAKOVÁNÍ E/Ě cv. 1 – doplň cvičení
🙂 Milé děti, když máte hotovo, tak už si můžete zalenošit a zazpívejte si s Hurvínkem Hymnu lenochů ZDE. 🙂

Čtvrtek 22. dubna – 2. třída

Meeting v 7:45.
Přesmyčky a skrývačky o zvířatech a rostlinách.

Meeting v 10:00.
Připrav si kartičky s násobilkou 5.

Čtení

Jsem čtenář 1 str. 40 cv. 3, str. 41. Můžeš pracovat a kontrolovat s paní učitelkou podle videa ZDE.