3A _ 12-4-2021

Ahoj děti,

máme před sebou poslední týden nepřetržité domácí výuky a za týden se všichni konečně sejdeme ve třídě! Jupí!! 😀😀😀 Pak teda zase týden doma, ale důležité je, že polovinu učení si už teď budeme užívat spolu ve škole. Strašně moc se na vás těším! A teď posílám úkoly.

Český jazyk

Naučili jsme se, že u sloves se dají určit tři různé věci (říkáme jim kategorie): osoba (1., 2. a 3.), číslo (jednotné a množné) a čas (minulý, přítomný a budoucí). Šlo vám to jak po másle, takže dneska si to zkusíte procvičit sami.

Pracovní sešit str. 63

cv. 1 – v obrázku doplňte do slov chybějící i/y a pak ho vybarvěte: políčka se slovesy v čísle jednotném zeleně a se slovesy v čísle množném červeně.

cv. 2 – v přesýpacích hodinách se nám nahoře usadila slovesa v minulém čase, až se přesypou dolů, budou už v čase budoucím a vy je tam takto zapíšete. Je jedno, na která místa, hlavně ať jsou tam všechna.

cv. 3 – máte zde uvedeno patnáct sloves v různých časech – minulém, přítomném i budoucím. Vaším úkolem je takto podle času roztřídit do tří sloupců tabulky.

Čtení

Všichni dnes dočtou knihu a udělají z ní čtenářský záznam, který mi pošlou nejpozději ve středu. Kdo už má a poslal, pokračuje v další knize.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Anglický jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková