3A _ 13-5-2021

Ahoj děti,

čeká nás předposlední den této prapodivné domácí/školní výuky. To už zvládneme a od pondělí návrat do normální školy!!! 🙂

Matematika

Mám pocit, že dělení se zbytkem zvládáte úplně všichni. Včera jsem se o tom na meetingu přesvědčila. Všem vám t šlo, bez pomoci. Takže dneska samostatně zvládnete vypracovat domácí úkol.

Pracovní sešit

str. 32, cv. 5 – vyznačíte násobky pěti.

str. 32, cv. 6 – vypočítáte příklady na dělení pěti se zbytkem. Nezapomeňte, že zbytek musí být vždy číslo 0, 1, 2, 3 nebo 4. Nic jiného. Pomůže vám číselná osa a nejbližší menší násobky pěti.

str. 32, cv. 7 – dopočítejte opačným postupem dělence.

str. 32, cv. 8 .- Jednoduchá slovní úloha na dělení 5 se zbytkem. Zápis, výpočet, odpověď.

str. 33, cv. 1 – vyznačíte násobky šesti.

str. 33, cv. 2 – vypočítáte příklady na dělení šesti se zbytkem. Nezapomeňte, že zbytek musí být vždy číslo 0, 1, 2, 3, 4 nebo 5. Nic většího. Pomůže vám číselná osa a nejbližší menší násobky šesti.

str. 33, cv. 3 – dopočítejte opačným postupem dělence.

str. 33, cv. 4 – Jednoduchá slovní úloha na dělení 6 se zbytkem. Zápis, výpočet, odpověď.

Náš svět

Minulou hodinu jsme se učili o lidských smyslech, pomocí kterých poznáváme svět kolem sebe. Dnes si to připomeneme pomocí videa.

Anglický jazyk – meeting (začátek v 9:15)

Český jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková