3A _ 14-14-2021

Ahoj děti,

středa = oddychový den, takže: posílám úkol z češtiny a v 10 hodin se koukejte připojit! 🙂

Český jazyk

Dnes si na Školákově s Flinstounovými procvičíte určování mluvnických kategorií sloves – to je osoba, číslo a čas. Až rozkliknete odkaz, uvidíte na prvním obrázku, jak bude vypadat ásledujících 20 úkolů a jak máte postupovat. Je to jednoduché: jakmile zmáčknete tlačítko „další“, objeví se vedle obrázku sloveso a pod ním vy kliknete, v které je osobě, čísle a čase. Že jste určili správně, poznáte podle toho, že se vždy po kliknutí objeví kreslená hlava Freda Flinstouna. Uděláte všech 20 úkolů.

https://skolakov.eu/cesky-jazyk/3-trida/slovesa/flinstounovi/cviceni.html

Teď si vezměte k ruce sešit na ČJ a pod dnešní datum napište nadpis Slovesa. Pod něj vypište všechna slovesa z tabulky ve cv. 7a, které vidíte na následujícím pracovním listě. To bude váš poslední úkol.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Ivana Řežábková