3A _ 26-4-2021

Ahoj děti,

tak jak jste si užily týden ve škole? Pro mě to bylo po té dlouhé době úplně perfektní a jsem moc ráda, že jsme týden zakončili běháním v lese a pečením buřtů. Bylo to moc fajn, být zase všichni spolu.❤

Teď musíme zase zvládnout týden doma, ale to už se dá vydržet, když se zase brzy shledáme. Tak jdeme do toho, ať nám to utíká.

Učebnice str. 71

cv. 2 – na poseldní hodině jsme spolu začali cv. 2. Psali jsme si ho jako tabulku do sešitu. Vy v tom teď budete pokračovat stejným způsobem – pod sebe z textu vypíšete všechna podtržená slovesa a vedle nich určíte osobu, číslo a čas.

cv. 4 – do sešitu napíšete dále dnešní datum, 71/4 a básničku přepíšete. V závorce jsou na výběr vždy dvě slovesa, vy si vyberet vždy to, které tam podle vás patří a v přepsaném textu si ho podtrhněte.

Sloh

Pracovní sešit str. 74

Dnes si trochu zopakujeme, co jsme zatím ve slohu probrali.

cv. 1 – pod písmeny ae se ukrývají úryvky z českých pohádek. Vaším úkolem je zhodnout, o kterou pohádku jde a do rámečků zapsat její název. Nezapomeňte, jak se každý název správně píše.

cv. 2 – zvol si pohádku, kterou máš rád a kterou dobře znáš. Napiš na řádky její název a pod něj stručnou osnovu – úvod, hlavní část a závěr. Tyto tři části pak nakresli do obrázkové osnovy dole.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Anglický jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková