3A _ 26-4-2021

Ahoj děti,

tak jak jste si užily týden ve škole? Pro mě to bylo po té dlouhé době úplně perfektní a jsem moc ráda, že jsme týden zakončili běháním v lese a pečením buřtů. Bylo to moc fajn, být zase všichni spolu.❤

Teď musíme zase zvládnout týden doma, ale to už se dá vydržet, když se zase brzy shledáme. Tak jdeme do toho, ať nám to utíká.

Český jazyk

Učebnice str. 71

cv. 2 – na poseldní hodině jsme spolu začali cv. 2. Psali jsme si ho jako tabulku do sešitu. Vy v tom teď budete pokračovat stejným způsobem – pod sebe z textu vypíšete všechna podtržená slovesa a vedle nich určíte osobu, číslo a čas.

cv. 4 – do sešitu napíšete dále dnešní datum, 71/4 a básničku přepíšete. V závorce jsou na výběr vždy dvě slovesa, vy si vyberet vždy to, které tam podle vás patří a v přepsaném textu si ho podtrhněte.

Sloh

Pracovní sešit str. 74

Dnes si trochu zopakujeme, co jsme zatím ve slohu probrali.

cv. 1 – pod písmeny ae se ukrývají úryvky z českých pohádek. Vaším úkolem je zhodnout, o kterou pohádku jde a do rámečků zapsat její název. Nezapomeňte, jak se každý název správně píše.

cv. 2 – zvol si pohádku, kterou máš rád a kterou dobře znáš. Napiš na řádky její název a pod něj stručnou osnovu – úvod, hlavní část a závěr. Tyto tři části pak nakresli do obrázkové osnovy dole.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Anglický jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková