3A _ 29-4-2021

Ahoj děti,

dnes ráno se jedu podívat do školy na ty nové testy, jak to ti naši školáci zvládají a na co se mám připravit s vámi po neděli já. Nebojte – to dáme, 3.A vždycky všecko dá 😉 Třeba dnešní úkoly 🙂

Matematika

Početník str. 10

Dnes si samostatně spočítáte příklady na písemné odčítání. A protože novou látku začneme až zítra na meetingu a dnes vám nedám z matematiky žádný další úkol, spočítejte je poctivě i se zkouškami.

Náš svět

Na poslední hodině jsme si povídali o tom, jak pečujeme o své zdraví a co všechno obsahuje a hlavně by měla obsahovat naše každodenní strava. Dnes si toto téma malinko doplníte a pak sami procvičíte.

Učebnice str. 68

Prohlédněte si horní růžový rámeček s obrázky vnitřních orgánů člověka – uvidíte mozek, srdce a cévy, plíce, ledviny, žaludek a střeva. Pod obrázky si přečtěte, k čemu nám tyto orgány v těle vlastně jsou.

Pracovní sešit str. 61

V zeleném rámečku máte zadání prvního úkolu – vybrat a barevně podle návodu vyznačit, co je vhodné si vybrat jako stravu v různých okamžicích dne.

Vstřihněte obrázky v pravém okraji stránky a vlepte je do lidských siluet na místo, kde se nacházejí. Potom si připravte pastelky a ke žlutému rámečku s nápisem mozek (nad ním máte správně nalepený mozek) vybarvíte další dva rámečky žlutě, které se k mozku vztahují – jeden bude ve druhé řadě a jsou v něm důležitá ponaučení a druhý najdete ve spodní řadě, kde nám říká, co v těle právě mozek řídí. Potom si vezmete modrou a totéž uděláte pro plíce, růžovou srdce a céva, zelenou žaludek a střeva a oranžovou ledviny. Vždy dohledáte další rámeček v prostřední a ve spodní řadě a dobarvíte ho.

Nakonec doplníte větu dole.

Anglický jazyk – meeting (začátek v 9:15)

Český jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková