Třídní učitel/ka: Ivana Řežábková

Rozvrh hodin

Aktuality

1-3-2021

Ahoj děti,

a máme tu březen. Už rok jsme se pořádně neužili a já nepřestávám doufat, že do konce školního roku ještě dostaneme šanci to aspoň trochu dohnat. Je bezva být s vámi, my všichni spolu. Moc mi chybíte 😥. Tak ještě vydržme! Dneska si dáme dva meetingy a hned bude veseleji.

ČJ 3A – sloh

Z češtiny si dáme pauzičku ve vyjmenovaných slovech, nové učivo (slovní druhy) si necháme až na zítřejší meeting a dnes se budeme věnovat jiným věcem.

Učebnice str. 96

Tématem pro dnešní sloh je blahopřání. Naučíme se, kdy a co je zvykem si popřát k různým příležitostem.

cv. 1 – podle obrázků odhadni, k čemu si lidé nejčastěji blahopřejí. Napadá tě ještě nějaká další příležitost?

cv. 2 – Projdi si jednotlivé události a podle nabídky řekni, co si k nim navzájem přejeme. Podívejte se, jak vypadá blahopřání, když se pošle písemně, a jaké náležitosti by mělo obsahovat: oslovení, text samotného přání a podpis. Všimněte si, že v blahopřání píšeme slovíčka Ty/Tobě/Tvůj a Vy/Vám/Vaše s velkými písmeny. Vyjadřujeme tím úctu, což k blahopřáním patří.

cv. 3 – zde jsou napsána tři různá blahopřání. Vy si ke každému doplňte, k jakému oslovení a k jakému podpisu (červené možnosti) se to které přání hodí.

ČJ 3A – čtení

Pracovní čítanka

str. 56 – přečti si povídání o rodině s podivným jménem Vaniboudova.

str. 57, cv. 1 – na základě přečteného textu odpověz, na jednoduchou otázku.

str. 57, cv. 2 – spoj čarami, která Vaniboudovic dvojčata patří k sobě.

str. 57, cv. 3 – teď se pořádně zamysli, abys splnil třetí úkol: co jsou podstatná jména? A co slovesa? Už byste to měli znát. Kdo si nevzpomene nebo se bude chtít jen ujistit, napoví mu učebnice na str. 53. Potom podtrhněte v čítankovém textu 10 podstatných jmen rovnou čarou a 10 sloves vlnovkou.

str. 57, cv. 4 – odpověz na otázku, zda jsi měl někdy podobný nápad, a napiš proč.

str. 57, cv. 5 – a tady nakresli, jak by vypadalo tvoje dvojče. Už se těším na obrázky 😃.

Kdo bude chtít, může si dopředu udělat i úkoly ze stran 58-59, dokud má článek v živé paměti. Jinak – dostanete ho za úkol zítra, takže kdybyste si nebyli něčím jistí, zítra tady budete mít k jednotlivým cvičením i takovýto můj běžný návod. Ale myslím, že řada z vás to zvládne i bez něj. A zítra si můežte dát oddych. 😉

Matematika 3A – meeting (začátek v 10:00)

Anglický jazyk 3A – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková

26-2-2021

Ahoj děti,

máme tady poslední únorové meetingy a úkoly. To to letí….. Už jen 4 měsíce a máme tu velké prázdniny. To jsme spolu tedy opravdu moc nepobyli…. 🙁

Anglický jazyk 3A

Včera jsme se naučili nějaká nová slovíčka, která se týkají oblečení. Pěkně si je podle slovníčků nejdřív zopakujte a pak se pusťte do práce. Bude vás bavit :-).

Pracovní sešit str. 38

cv. 1 – každá Superstar má pod sebou rámeček, v němž je napsáno, jaké má na sobě oblečení. A vy ho teď podle tohoto popisu pěkně vybarvíte 🙂

cv. 2 – S pomocí slovíček v nabídce (horní rámeček) doplňte věty u jednotlivých obrázků.

Náš svět 3A

Začali jsme spolu pátrat ve světě živočichů. Říkala jsem vám o krásných dokumentech, které jsou k vidění např. v TV na kanále Prima Zoom nebo National Geographic, ale také na internetu v nejrůznějších videích. Tak když máme ten pátek, místo práce vám jeden takový dokument posílám. Je o zvířatech, která žijí v největším pralese světa – Amazonii v Jižní Americe. Dozvíte se něco o anakondě, lenochodovi, kajmanovi, tarantuli a delfínovci – ale i o jiných, kteří s nimi denně zápasí o přežití. Když nebudete občas rozumět informacím, vůbec nevadí – prostě se jen koukejte, jsou tam krásné záběry zvířat zblízka – tak přeji pěkné pokoukání :-).

https://youtu.be/_0Kca05JWfE

Český jazyk 3A – meeting (začátek v 7:45)

>

Matematika 3A – meeting (začátek v 10:00)

Mějte krásný víkend.

Vaše Ivana Řežábková

25-2-2021

Ahoj děti,

posílám vám úkoly, které byste mohly stihnout udělat ještě před tím, než se uvidíme na meetingu. Aspoň něco…

Matematika 3A

V matematice si dnes procvičíte, co jsme se včera naučili s pomocí učebnice.

Pracovní sešit str. 10

cv. 1 a 3 – přičítáte nebo odečítáte čísla.

cv. 2 a 4 – přičítáte a odečítáte peníze.

cv. 5 – přičítáte a odečítáte jednotky hmotnosti.

cv. 6 – zapíšete příklad, který je znázorněný na číselné ose a vypočítáte ho. Pokud jde šipka směrem doprava, přičítáme, pokud jde doleva, odečítáme.

Náš svět 3A

Podívejte se na video, které vám připomene, o čem jsme si povídali minule na meetingu: Společné znaky živočichů.

https://edu.ceskatelevize.cz/video/6425-ucitelka-3-tr-spolecne-znaky-zivocichu

Pracovní sešit str. 51

Teď si otevřete pracovní sešit na str. 51. Všechny společné znaky živočichů máte vypsané pod čísly 1-6. Vaším úkolem je zaměřit se na jednoho konkrétního živočicha (např. kočku domácí – ale může být i jiný), napsat jeho název do volného místa vedle prvního zeleného rámečku (to je ten s číslem 1) a u každého z bodů 1-6 zaškrtnout správnou odpověď, která pro vaše vybrané zviřátko platí. Můžete si samozřejmě pomáhat encyklopedií nebo internetovým vyhledáváním.

Až budete mít zakroužkované správné odpovědi, už jen doplňte větu dole v bílém rámečku. A úkol je hotov! 🙂

Anglický jazyk 3A – meeting (začátek v 9:15)

Český jazyk 3A – meeting (začátek ve 13:00)

Ivana Řežábková

24-2-2021

Ahoj děti,

dnes máme spolu jen krátký den – jeden meeting a k tomu pár úkolů. Tak se do nich pustíme, co říkáte?

Český jazyk

Učebnice

str. 52, cv. 14 – toto cvičení jsme včera nestihli dodělat, tak si ho ústně dodělejte sami.

str. 118, cv. 1b – přepíšete do sešitů na ČJ se správně doplněnými i/y.

Pracovní sešit

str. 52, písmena S, V a Z – na stránce dokončíte všechny doplňovačky na vyjmenovaná slova.

Nezapomeňte ještě na písanku, abyste do konce týdne udělali těch 5-6 stránek.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Ivana Řežábková

23-2-2021

Ahoj děti,

dneska dva meetingy a pár úkolů z matematiky a čtení, tak jdeme na to.

Matematika

Dneska si projdeme pár slovních úloh na včerejší látku – budeme k trojciferným číslům přičítat nebo od nich odečítat čísla dvouciferná a jednociferná.

Učebnice str. 11

cv. 1 – prohlédněte si plánek krajiny se třemi kopci, jejichž vrcholy jsou označené černou tečkou a je u nich popisek s nadmořskou výškou. Odpovězte si na otázky a-d. Je to snadné.

cv. 2 – vezměte si sešit na matematiku a k dnešnímu datu si zapište 2/11. Potom pod sebe zapíšete čtyři čísla, která se postupně doplní k rámečkům a, b, c a d. Ta čísla jsou spřeházená v nabídce v oranžových rámečcích. Bude to chtít trošku počítání a přepočítávání, trošku zkoušení, co je možné a co není, ale určitě na to přijdete. Takže: na 1. řádek napíšete číslo, které se hodí pro rámeček a, na druhý číslo b, na třetí číslo c a na čtvrtý číslo d.

cv. 3 – dále vynechte řádek a do sešitu zapište 3/11. prohlédněte si, kolik mají peněz na účtu v bance tři kamarádi. Potom napište odpovědi k otázkám a, b a c. Výpočty si můžete zapisovat k nim.

Pracovní sešit str. 9

cv. 2 – podle výpočtu doplňte čísla do zadání slovní úlohy. Udělejte zápis, spočítejte výsledek a napište odpověď.

cv. 3 a 4 – tady máte zadání úplná, takže proveďte zápisy, výpočty a napište odpovědi.

Čtení

Dnes budeme pokračovat v tom, co jsme začali už včera. Ještě máte v paměti Matyldu? Jestli jste četli pozorně, máte výhodu, komu se z hlavy vykouřila, bude si ji muset asi přečít znovu.

Pracovní čítanka str. 54-55

cv. 5 – nejprve si vezměte tužku, pero nebo pastelkua v článku Matylda na str. 52-53 podtrhejte jména všech postav, které tam vystupují. Potom se vraťte na str. 54 a v zeleném rámečku spojte k sobě čarou, co k sobě patří – kdo je kdo?

cv. 6 – odpověz podle pravdy na otázku. Každá odpověď je správná, pokud je pravdivá.

str. 55 – představ si teď na chvíli, že jsi Matylda, vžij se do její kůže a zkus odpovědět na otázky, jako by na ně odpovídala ona. Ve druhé polovině stránky odpověz na stejné otázky, tentokrát už ale sám za sebe.

Český jazyk – meeting (začátek v 7:45)

Náš svět – meeting (začátek v 10:00)

Ivana Řežábková

Sportovní výzva: POJĎME NASBÍRAT KILOMETRY

Pojďme se zvednout od těch otravných obrazovek!

Projekt startuje 1. března a končí 31. března.

Cílem výzvy bude ujít nebo uběhnout co nejvíce kilometrů nejen jako jednotlivec, ale i jako třída nebo celá škola. Výsledky budou vyhodnoceny a ti nejlepší dostanou samozřejmě odměny. Obdržíte online diplom a při návratu do školy na vás budou čekat i medaile a odměny.

Jediné co potřebujete je vhodná aplikace, kterou si stáhnete do svého mobilu. Jedná se o aplikaci Sports Tracker (aplikace je v českém jazyce -> https://www.sports-tracker.com/) nebo pokud již nějakou aplikaci používáte, tak využijte ji. V aplikaci se každá chůze či běh vyhodnotí a vy to jen uložíte, vyfotíte a pošlete na email svému učiteli na TV.

Až bude konec měsíce, tak do emailu napište své JMÉNO, PŘÍJMENÍ, TŘÍDU a přiložte FOTKU s počtem kilometrů. Vše pošlete svému učiteli na TV.

1. třída – kutilovasvata@seznam.cz

2. třída – jitkapeckov@seznam.cz

3. třída – bolek.jan@email.cz

4. třída – sejbova.jana@post.cz

5. třída – lucka-simeckova@seznam.cz

6. – 9. třída dívky – lucka-simeckova@seznam.cz

6. – 9. třída chlapci – bolek.jan@email.cz

Těšíme se na vaše výkony. 🙂

Mgr. Lucie Šimečková

22-2-2021

Ahoj děti,

doufám, že jste si o víkendu pěkně odpočinuly a taky že jste se proběhly venku – je to pro zdraví důležité a když je takové počasí, byla by velká škoda toho nevyužít. Tak se zase pustíme do práce?

Český jazyk

Učebnice str. 118

Dneska si vezměte sešit na český jazyk, napište si dnešní datum a cv. 1a/118 a cvičení a přepište do sešitu.

Písanka 2. díl

Ještě jsme nezačli pracovat na písance. Tak se do toho pustíme, ano? Abychom ji stačili do konce roku udělat celou, vychází to zhruba na šest stránek za měsíc. Blíží se konec února, takže bychom měli mít správně hotovo už prvních šest stránek. Tak se do toho pusťte, když tento týden každý den uděláte jednu stránku, máme do konce týdne téměř splněno.

Čtení

Pracovní čítanka

str. 52-53 – přečtěte si horní text v bílém rámečku a potom celý úryvek z knihy Roalda Dahla Matylda. Čtěte pozorně, ať si vše dobře zapamatujete, budeme s textem pracovat i zítra.

str. 53, cv. 1 – zakroužkuj, jaká byla Matylda.

cv. 2 – tady zakroužkuj, v kolika letech uměla Matylda číst.

cv. 3 – …a co chtěla koupit.

cv. 4 – nakonec v textu najdi a podtrhni ten okamžik, kdy se Matylda rozhodla navštívit místní knihovnu.

Pokud jste byli s dnešními úkoly rychle hotovi, sedněte si ještě na chvíli ke své rozečtené knížce. Nezapomeňte, že v dubnu o ní budete opět psaát referát, tak ať ji do té doby stihnete přečíst.

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Anglický jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

Těším se na vás na meeting a zatím ahoj 🖐

Vaše Ivana Řežábková

19-2-2021

Ahoj děti,

a máme tu zase pátek a víkend před námi 😊🌞 Ale až po práci, takže hurá na to, ať můžete jít lítat ven 🙂

Anglický jazyk

Ještě než se pustíme do dalšího dílu našeho komiksu (ten si dáme až po neděli naživo), máme tu poslední stránku cvičení k lekci 7.

Pracovní sešit str. 37

cv. 7 – nahoře nad obrázky je namalované UFO a v něm nabídka pěti slov a slovních spojení. Vy je postupně dplníte do vět u obrázků 1, 2 a 3.

cv. 8 – tady máte prostor se vyřádit – namalujte si vlastní příšerku a pod obrázek doplňte její popis – kolik má nohou, rukou, očí, jaké má vlasy, ruce atd. A ť zaplníte všechny tři řádky!

A ještě něco – včera jsem zjistila, že někteří z vás máte značné mezery ve slovíčkách! Takže: teď ještě koukejte popadnout slovníček a všechna slovíčka od začátku roku si zopakovat.

Náš svět

Protože naším posledním tématem bylo Léto na louce a protože je pátek a já jsem hodná, nedám vám žádnou namáhavou práci, ale pustíte si opět pokoukáníčko o tom, jak vypadá louka v červenci a taky o lučních rostlinách a vřesovištích.

https://edu.ceskatelevize.cz/video/3512-louka-v-cervenci

https://edu.ceskatelevize.cz/video/3561-lucni-rostliny-a-vresoviste

A to je vaše veškerá dnešní samostatná práce 🙂

Český jazyk – meeting (začátek v 7:45)

Matematika – meeting (začátek v 10:00)

Užijte si krásný víkend a po neděli ahoj 🖐🙂

Vaše Ivana Řežábková

18-2-2021

Ahoj děti,

dneska si na meetingu dáme společné opáčko vyjmenovaných slov a taky popojedeme v angličtině. A k tomu si samy uděláte pár úkolů. Tady jsou:

Matematika

Včera jste sčítali a odčítali stovky jako když bičem mrská. Takže dneska určitě hravě zvládnete samostatná cvičení.

Pracovní sešit str. 7

cv. 1 – sečtete a odečtete pod sebou, už bez zkoušky správnosti – žádná věda. A jdeme na slovní úlohy.

cv. 2 – podle uvedeného výpočtu doplňte údaje do zadání slovní úlohy a proveďte zápis slovní úlohy do prvního rámečku. K výpočtu doplňte výsledek a napište odpověď.

cv. 3, 4 a 5 – tady máte vždy už kompletní zadání a vy podle něj doplníte zápisy, výpočty a odpovědi.

cv. 6 – a nakonec opakování malé násobilky a počítání se závorkami.

Náš svět

Protože v našem světě jsme se toho zatím naučili dost a dost, nemusíme nikam pospíchat. Takže si dnes můžete prhlédnout dvoustránku v učebnici na str. 54-55, kde je velký obrázek, jak vypadá louka v létě, jaké rostliny a živočichy tam můžeme potkat.

A k tomuto tématu si pak pusťte následující video s paní učitelkou a dětmi.

https://edu.ceskatelevize.cz/video/8271-ucitelka-2-trida-letni-louka

Anglický jazyk – meeting (začátek v 9:15)

Český jazyk – meeting (začátek ve 13:00)

A to je dnes všechno. Krásný den vám přeje vaše

Ivana Řežábková