Třídní učitel/ka: Jana Šejbová

4.třída – pátek 7.května

Ahoj čtvrťáci. Dnes se v tomto týdnu zase uvidíme naposledy po síti , a to hned dvakrát – při ČJ v 7:45 hod a při M v 10:00 hod. Příští týden se zase uvidíme ve škole. HURÁ!!!

Český jazyk 4 – pá 7.5. – MEETING v 7:45 hod.

Slovesa

Matematika 4 – pá 7.5. – MEETING v 10:00 hod.

Písemné násobení, aritmetický průměr

Český jazyk 4 – čtení – pá 7.5.

Čtení vlastní knihy

4.třída – čtvrtek 6.května

Ahoj čtvrťáci. Týden se nám zase přehoupl do druhé poloviny a blíží se ke konci. My ale musíme ještě trochu pracovat. Dnes se uvidíme v 10:00 hod při AJ a ve 13:00 hod při ČJ. Včerejší úkoly většina z vás zvládla a poslala. Ti co mají ještě nějaké restíky to určitě v průběhu dne napraví. Tak a teď se pustíme do práce.

Anglický jazyk 4 – čt 6.5. – MEETING v 10:00 hod.

Unit 11 – slovíčka

Matematika 4 – čt 6.5.

Dnes se zaměříme na opakování.
Procvičovat můžeteZDE : https://wordwall.net/cs/resource/13944085/písemné-násobení-dvojciferným-činitelem – v pravo si můžete vybrat způsob losování příkladů. Vypočítej jich alespoň 8.

Český jazyk 4 – čt 6.5. – MEETING v 13:00 hod.

Slovesa

Přírodověda 4 – čt 6.5.

Včera jsme si na meetingu ukázali dnešní úkol. Proto jenom připomínám – učebnice str. 71 – Ekosystém rybník. Kapitolu si přečtěte a vypracujte úkol 3.

4.třída – středa 5.května

Ahoj čtvrťáci. Dnes se uvidíme pouze jednou, v 10:00 hod při přírodovědě. V ostatních předmětech se budeme věnovat opakovacím úkolům. Tak se rychle dáme do toho.

Český jazyk 4 – st 5.5.

Dnes si zopakujeme koncovky podstatných jmen podle vzorů – klikni ZDE: https://skolakov.eu/cesky-jazyk/4-trida/koncovky-podstatnych-jmen/pravopisny-trenazer-rod-stredni-zensky-muzsky/cviceni.html
V učebnici na str. 87 doplňte cv. 3 a opište ho do sešitu. Pak podtrhněte zelenou vlnovkou určité tvary sloves a žlutou vlnovkou tvary neurčité. Kontrolu provedeme na dalším meetingu.

Český jazyk 4 – čtení – st 5.5.

V Hravé čítance si na str. 104 – 106 přečtěte text “ Když poslouchat, tak na slovo“. Na str. 106 vypracujte úkol 1POZOR na zadání. Úkol pošlete.

Matematika 4 – st 5.5.

V PS na str. 24 vypracujte cv. 1, 2, 3, 4.
Na procvičování zlomků se můžete zaměřit ZDE: https://www.umimematiku.cz/rozhodovacka-zlomky-mix-1-uroven/550

4.třída – úterý 4.května

Ahoj čtvrťáci. Máme další den a budeme pokračovat ve výuce po síti. Včera jsme měli na prvním meetingu šotka, který nás postupně vypínal. Dnes to bude snad lepší. Uvidíme se hned ráno v 7:45 hod při ČJ a potom v 10:00 hod při M. Angličtinu zvládneme pomocí úkolů.

Český jazyk 4 – út 4.5. – MEETING v 7:45 hod.

Slovesa – čas přítomný.

Matematika 4 – út 4.5. – MEETING v 10:00 hod.

Procvičování zlomků, převodů jednotek a písemné násobení.

Anglický jazyk 4 – út 4.5.

Nejprve vyplňte minitest 10 ZDE: Na meetingu jsme ho včera procvičili. Úkol pošlete.
Do příštího úterý se naučte zpaměti písničku – básničku – PS str. 51 cv. 9, kterou jsme včera poslouchali. Připomenout písničku si můžete ZDE:

4.třída – pondělí 3.května

Ahoj čtvrťáci. Máme první květnový týden a čeká nás další distanční výuka. Sluníčko se dere na oblohu a snad bude krásný den. A tak se vrhneme do práce. Dnes se uvidíme dvakrát, v 10:00 hod při Čj a v 13:00 při AJ. Vše ostatní zvládnete pomocí úkolů.

Český jazyk 4 – po 3.5.

Pokračujeme v učivu o slovesech.
V učebnici na str. 90 opište do domácího sešitu cv. 8 a pošlete ho. V PS na str. 26 vypracujte cv.4 – zkontrolujeme na zítra meetingu a procvičte si cv.5 – diktát.

Anglický jazyk 4 – po 3.5. – MEETING v 13:00 hod.

Dokončení Unit 10, příprava na minitest 10.

Matematika 4 – po 3.5. – MEETING v 10:00 hod.

Převody jednotek, početní operace nad milion

Český jazyk 4 – čtení – po 3.5.

Hravá čítanka str. 84 – 86Jak jsme se šli koupat – text si ještě jednou přečtěte a vypracujte na str. 86 úkoly 1-3.

Přírodověda 4 – po 3.5.

Dokončení ekosystému LOUKA.
V PS na str. 40 – 41 najdete stolní hru Louka. Odpovězte na všechny otázky. Hru si s někým doma zahrajte.

Sportovní výzva: POJĎME NASBÍRAT KILOMETRY

Pojďme se zvednout od těch otravných obrazovek!

Projekt startuje 1. března a končí 31. března.

Cílem výzvy bude ujít nebo uběhnout co nejvíce kilometrů nejen jako jednotlivec, ale i jako třída nebo celá škola. Výsledky budou vyhodnoceny a ti nejlepší dostanou samozřejmě odměny. Obdržíte online diplom a při návratu do školy na vás budou čekat i medaile a odměny.

Jediné co potřebujete je vhodná aplikace, kterou si stáhnete do svého mobilu. Jedná se o aplikaci Sports Tracker (aplikace je v českém jazyce -> https://www.sports-tracker.com/) nebo pokud již nějakou aplikaci používáte, tak využijte ji. V aplikaci se každá chůze či běh vyhodnotí a vy to jen uložíte, vyfotíte a pošlete na email svému učiteli na TV.

Neposílejte naběhané kilometry každý den!!!! Každý den si svoji aktivitu pouze ukládejte do aplikace a po měsíci se vám zobrazí celkový počet kilometrů, který pošlete 31. 3. svému učiteli /učitelce TV na email. Do emailu napište své JMÉNO, PŘÍJMENÍ, TŘÍDU a přiložte FOTKU s počtem kilometrů.

1. třída – jitkapeckov@seznam.cz

2. třída – jitkapeckov@seznam.cz

3. třída – bolek.jan@email.cz

4. třída – sejbova.jana@post.cz