Třídní učitel/ka: Ivana Řežábková

INF4A

Dnes jsme probírali základy internetu, takže zhlédněte video zde. Video bylo vytvořeno původně minulý rok pro 5. třídu, takže ze začátku a na konci videa jsou řečeny informace o DÚ apod. Tyto informace tedy pro vás nejsou – nic nemáte odevzdávat atd. Vás se týká pouze výklad.

Lukáš Kopecký

19-1-2022

Anglický jazyk 4A

Pracovní sešit str. 33

cv.3 – podle vzoru v 1.větě se pokuste poskládat správně další anglické věty. Pozor – u otázek se mění pořadí prvních dvou slov (např. It´s cold. —- Is it cold?)

Quiz time – A – u jednotlivých obrázků popište kratičkou větou, co na nich je. Občas to není moc jasné, ale dejme tomu, že: 1. Socha padá. Napíšete The statue is falling. 2.obrázek – on zpívá. 3. Je tady kostel. 4. Prší. 5. Je slunečno. 6. Jsou tu housle. 7. Je tady obchod. 8. On skáče. 9. Je tady bazén. 10. Je tady strom. 11. Je tady cesta. 12. Je tady hrad. 13. Je chladno. 14. Je větrno. 15. Je teplo.

Quiz time – B – odpovíte krátkou větou na otázky 1-5.

Matematika 4A – meeting (začátek v 10:00)

Český jazyk 4A – meeting (začátek v 11:00)

Ivana Řežábková

17-1-2022

Matematika 4A – meeting (začátek v 9:00)

Anglický jazyk 4A – meeting (začátek v 10:30)

Český jazyk 4A

Udělejte si toto cvičení na Školákově. Připomeňte si, jaké máme vzory pro podstatná jména rodu středního: město – moře – kuře – stavení. Budete postupovat takto: slova v tabulce nejsou správně přiřazena pod správným vzorem. Takže vy si kliknete na první slovo (např. Labe), které je nesprávně zařazeno pod vzor „město“. Poté kliknete na jakékoli jiné slovo pod správným vzorem „moře“ (např. na slovo slůně). Původní slovo (Labe) se vám tak vymění s tímto druhým slovem a objeví se u něj smajlík na znamení, že jste ho pod vzor „moře“ přiřadili správně. Ovšem druhé slovo (slůně) se vám nyní po výměně objevilo pod vzorem „město“, což zase není správně. Takže teď si kliknete na slovo slůně a dáte ho pod správný vzor „kuře“, tím že kliknete na jakékoli slovo pod tímto vzorem (např.“obydlí“). U slova „kuře“ se vám teď objeví smajlík. Takto budete klikat postupně na všechna slova a dávat je do správného sloupečku, dokud nebudou v tabulce všechna slova označena smajlíky. A pěkně všechny tři stránky.

Čtení 4A

Pracovní čítanka str. 48-51

Také nezapomeňte, že do příštího týdne máte odevzdat další čtenářský deník.

Ivana Řežábková