Třídní učitel/ka: Jana Šejbová

5.třída – pátek 19.6.

Ahoj páťáci. Konečně je tu pátek – ve škole vždy oblíbený den. Dnešní pátek je zvláštní – poslední den se zadáváním úkolů. Nebude jich moc, protože učivo jsme snad zvládli, úkoly odevzdali a všichni se už určitě těšíme na prázdniny. Tak ještě dnes hurá do práce.

Český jazyk – pátek 19.6.

Vezmi PS , prolistujte si ho a vypracujte jakákoliv 3 cvičení, která nemáte hotová (chyběli jste, vynechávali jsme,….). Cvičení si vyberte podle svého zájmu tak, abyste si docvičili to, v čem si nejste jistí.

Matematika – pátek 19.6.

Vyberte si opět 3 cvičení v Početníku, PS popř. učebnici – přednost dejte písemnému dělení, násobení (můžete i sčítání a odčítání) a vypracujte je. Zase se dnes spoléhám na vaši svědomitost a poctivost.

Čtení – pátek 19.6.

Dnes nebude žádné čtení, ale úkol bude trochu specifický. Dejte si doma někam do poličky na hromádku všechny učebnice – ČJ, 2 čítanky, M, VL, PŘ, AJ. Odevzdávat je budete až v září a někteří z vás by mohli zapomenout. Učebnice zkontrolujte, vygumujte, do tabulky napište stav učebnice a sundejte obal. Pokud to takhle uděláte, budete to mít připravené a ušetříte si práci na začátku nového školního roku.
Přeji příjemný den a krásný víkend.

Vyzvedávání sešitů apod.

Vážení rodiče, milí žáci,

v pátek 19.6. v čase 16.00 – 17.00 nebude možné vyzvedávat sešity a další materiály. Vyzvednout si je můžete, až půjdou děti pro vysvědčení.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Hana Vošahlíková

5.třída – čtvrtek 18.6.

Ahoj páťáci. Dnes budeme mít poslední meeting, správný čas je 8.30h. Na něm doladíme některé organizační záležitosti. Musím vás všechny pochválit, protože jste všichni odevzdali vše, co bylo potřeba. I tak dnes posílám ještě několik úkolů.

Český jazyk – čtvrtek 18.6.

Učebnice str.145 – cv. 10 – pouze opsat do sešitu, ostatní zadání nedělejte, cv. 13 – podle zadání.

Matematika – čtvrtek 18.6.

početník str 37. Raději ještě posílám tabulku převodů jednotek objemu:jednotky objemu
Přeji příjemný den.

Anglický jazyk

17.6. středa

Ahoj, páťáci.
Dnes si otevřete pracovní sešit na straně 60 a pokuste se vyplnit cvičení 1
Přečtěte si text a podle něho namalujte 4 postavy: Polly, Mr Grimble, Mrs Grimble, Bob

Barbora Mošanská

5.třída – středa 17.6.

Ahoj páťáci. Včerejší meeting nám skončil netradičně – vypadl signál, tentokrát paní učitelce. Naštěstí skoro na konci, jenom jsme se nestihli pořádně rozloučit. Musím vás všechny pochválit, všechny úkoly máte splněné. Dnes budeme ale ještě pokračovat v naší práci.

Český jazyk – středa 17.6.

Učebnice str. 144 – cv.8 a 9a. Pracuj do sešitu.

Matematika – středa 17.6.

Početník str. 36. Dejte pozor a no, abyste sčítali a odčítali stejné jednotky.

Čtení – středa 17.6.

Dnes můžete zase číst svoje knihy podle toho, co vás každého baví.
Přeji vám krásný den.

Informatika

Ahoj páťáci. Dnešek věnujte na dokončení vašich projektů a jejich odevzdání na e-mail: airwulf@seznam.cz. Kdo má splněno, může se věnovat jinému předmětu.

F. Staněk

5.třída – úterý 16.6.

Ahoj páťáci. Dnes se zase uvidíme na meetingu, správný čas je zase 8.30 h. Pro ty, kteří se nepřipojí posílám několik úkolů:

Český jazyk – úterý 16.6.

Učebnice str. 143 – cv. 1a, 2, 3 Cvičení vypracuj do sešitu.

Matematika – úterý 16.6.

Početník str. 35 – převody jednotek. Úkol opět pošli obvyklým způsobem.
Přeji krásný den.

Anglický jazyk

16.6. úterý

Ahoj, páťáci.

Dnes si zopakujeme přítomný čas průběhový- otázky- v otázkách stojí tvar slovesa TO BE před podmětem

I am doing homework. Am I doing homework?
You are doing homework. Are you doing homework?
He is doing homework. Is he doing homework?
She is doing homework. Is she doing homework?

It is doing homework. Is it doing homework?

We are doing homework. Are we doing homework?
You are doing homework. Are you doing homework?

They are doing homework. Are they doing homework?

Koukněte na gramatiku v pracovním sešitě na straně 72; 6.4a) otázka; b) krátké odpovědi

Poté vypracujte v pracovním sešitě s. 57, cv.4 – vytvořte otázky a podle cvičení 3 na otázky odpovězte.

Barbora Mošanská

5.třída – pondělí 15.6.

Ahoj děti. Je tu pondělí a jdeme pomalu do finiše. Čeká nás poslední týden s úkoly a tak doufám, že budete všichni vzorní. Všem připomínám písemný souhlas rodiče s fotografováním, více si pak řekneme na meetingu. Tak a teď ty úkoly.

Český jazyk – pondělí 15.6.

Dnes si zopakujeme učivo pomocí 3.čtvrtletní práce. Otevřete PS na str. 54 – 55. Cv. 1 – do sešitu opište diktát ze str 14 v klíči a v každé větě podtrhněte podmět a přísudek. Ostatní cvičení vypracujte podle zadání přímo do PS. POZOR: cv.6 nevypracovávejte. Úkol zase pošlete.

Matematika – pondělí 15.6.

Početník str 34 – cv 1, 2, 3. Úkol zase pošlete.

Čtení – pondělí 15.6.

Hravá čítanka str. 120 – 121. Úkol neposílejte.
Přeji příjemný den a stále dobrou náladu.