Třídní učitel/ka: Jan Bolek

Občanská výchova 6

Dnes jsme si nejprve napsali slibovaný test na téma MŮJ DOMOV. Pak už jsme si začali povídat o novém tématu, kterým je RODINA.

Nahoru do poznámek na str. 15 v pracovním sešitě jsme si zapsali, že: Rodina je nejstarší člověkem vytvořený společenský útvar. Lidé v rodině spolu: bydlí, hospodaří, dospělí vychovávají děti. Rodinu může spojovat: manželství, pokrevní pouto, adopce. Funkce rodiny jsou: citová (láska), ochranná (vzájemná podpora), výchovná, biologická (rodí se v ní lidé), ekonomická (společné hospodaření s penězi) a relaxační (společný odpočinek).

Nakonec jsme ve cv. 1 na straně 15 v prac. sešitě poskládali ze slov další možné vysvětlení toho, co to vlastně ta rodina je (má vyjít, že: Rodina je sociální skupina, ve které jsou její členové spjati pokrevně, příbuzenstvím či manželstvím.).

S pozdravem S. Šitnerová

M6

Dnes si dopište poznámky do ŠS z látky DVOJICE ÚHLŮ (začali jsme včera). Poté si vytiskněte PL nebo si obrázky překreslete do ŠS a vypracujte příklad a), c). Poté si zkontrolujte podle řešení. Vše najdete v PDF souboru zde.

F6

Dnes žádný úkol nemáte, protože jsme dopisovali testy a ke konci hodiny ústní formou opakovali fyzikální veličiny. Pouze se naučte tabulku 7 základních jednotek soustavy SI ze zápisku z minulé hodiny.

ČJ6

Dobrý den,

dnes jsme celou hodinu psali čtvrtletní písemku, proto není pro vás, co doplňovat.

Zítra bude výjimečně mluvnice a budeme se věnovat stupňování přídavných jmen.

Učebnice str.65 – podívejte se na modré vysvětlení a tabulku se změnami hlásek při stupňování.

Cvičení na této straně si udělejte ústně.

Připomínám, že mi máte poslat vyfocený sloh – popis pokoje.

zanetavildtova@gmail.com

Vildtová

M6

Dnes si napište do ŠS poznámky, které najdete zde. To je pro dnešek vše (více jsme nestihli, protože jsme dopisovali chybějící testy).

Dějepis

Ahoj šesťáci.

Dnes nás čeká „Kultura starověké Mezopotámie“. V uč. str. 52-55 naleznete výklad a poznámky přikládám zde (D6_Mezopotamie). Kdo bude mít zájem, může si poslechnout i epos o Gilgamešovi ().

F. Staněk

M6

Dnes píšeme 2. čtvrtletní práci. Dnes tedy žádný úkol nemáte. Pouze si opakujte sami podle svého uvážení, protože si tento test dopíšete ihned po příchodu do školy při matematice.

ČJ6

Dobrý den,

paní asistentka vám poslala do třídního emailu ofocený zápis do sešitu a pracovní list.

Vše se týkalo opakování na čtvrtletku.

Vildtová

M6

Dnes bude z matematiky meeting 4. vyučovací hodinu (tj. od 10.30). Odkaz na přihlášení pošlu na váš třídní email, ale možná si někdo z vás nepamatuje přihlašovací údaje, takže od 10.25 do 10.35 bude odkaz na přihlášení i na webu školy v tomto příspěvku.

Pokud nestihl někdo dnešní meeting, tak najdete jeho záznam zde. Video by mělo být dostupné přibližně ve 12.00. Ve videu jsme se věnovali zejména látce nejmenší společný násobek a největší společný dělitel v rámci opakování na 2. čtvrtletní práci, která bude zítra. Dále bude v tomto testu celý úhel.

Rodinná výchova VI.

Dnes 18.1.2022 máme ve 12.00 hodin meeting z rodinné výchovy. Odkaz jsem vám zaslala do třídního mailu.

Šárka Hedviková