Třídní učitel/ka: Simona Šitnerová

Krásný den,

odkaz na dnešní meeting zasílám na třídní email.

Hezké dopoledne 🙂

Dějepis

Ahoj šesťáci. Dnes se budeme věnovat jednotlivým národům Mezopotámie. Začneme u SUMERŮ. V uč. str. 49-50 si přečtete výklad (Sumerové; Hospodářství) a připojíte si do sešitu poznámky (D6_27112020).

F. Staněk

Krásný den,

dnes uděláme meeting od 10:00. Pokud náhodou nebudete mít čas nebo se Vám bude meeting křížit, úkol, který budeme dělat zasílám do třídního emailu.

Hezký den 🙂

Český jazyk 6

26.11. Meeting v 8,30 (mluvnice, sloh).

Literatura

Opustíme teď na čas staré řecké báje a přečteme si egyptskou báji v literárním pracovním sešitě na straně 10. Jmenuje se O egyptském princi a je rozdělena do tří částí, pečlivě si je přečtěte a zkuste vypracovat první čtyři úkoly na straně 10. Dvě otázky jsou hodně na zamyšlení, tak se těším, co vás napadne. Zkontrolujeme pravděpodobně příští týden už ve škole.

Mrázová

Fyzika

Dnes máme meeting od 11.30. Přihlašovací údaje zašlu na váš třídní email.

Lukáš Kopecký

Krásný den,

informace k dnešnímu meetingu zasílám do emailu,

s pozdravem Bolek Jan

Přírodopis VI.

Úkoly na 25.11.2020

Dnes začínáme houby. Poznámky si opět opíšete do sešitu. Potom vypracujete v pracovním sešitě str. 15. Úkol mi neposílejte, protože jdete v pondělí do školy a já si ho vyberu osobně. Připravte se i na zkoušení z otázek, které jsem vám posílala a zkoušela vás při meetingu.

HOUBY

– jednobuněčné i mnohobuněčné

Neobsahují chloroplasty – nejsou schopny fotosyntézy. Tělo hub se nazývá stélka. Skládá se z houbových vláken, která vytvářejí podhoubí. Z něj vyrůstá plodnice (ne u všech hub).

Na spodní straně klobouku, v rourkách nebo na lupenech, se nachází rouško, které obsahuje výtrusnice. Tady se vytvářejí výtrusy, které po dozrání vypadnou. Ve vlhku a teplu vyklíčí v podhoubí a z něho může vyrůst plodnice.

Houby lupenaté – mají lupeny – bedly, muchomůrky, ryzce

Houby rourkaté – mají rourky – hřiby, kozáky, klouzky

Těším se na vás v pondělí. Šárka Hedviková

Český jazyk 6

25.11. Šesťáci, jak jsme se včera domluvili, dnešek si necháme na dokončení slohové práce na vypravování podle cv. 11/str. 125 v učebnici. Nezapomeňte ve svém krátkém vypravování použít přímou řeč a také ji správně označit. Na vaše slohy, pokud jste dosud práci nezaslali, čekám do 20,00.

Mrázová

Fyzika

Dnes probereme teorii ke dvěma krátkým látkám. Nejdříve si tedy napište do ŠS nadpis MAGNETICKÉ POLE A INDUKČNÍ ČÁRY a opište si zápisky z prezentace zde. Poté si napište do ŠS další nadpis MAGNETIZACE a opište si zápisky z prezentace zde. Vše si vysvětlíme a procvičíme v PS při čtvrtečním meetingu.

Lukáš Kopecký

Krásné ráno,

ve třídním emailu máte zaslán dnešní meeting,

těším se 🙂