Třídní učitel/ka: Žaneta Vildtová

19. 6. – Práce v programu InkScape

Dnes máme poslední hodinu informatiky. Někteří z vás mi stále neodevzdali pozvánku, ačkoliv byl termín odevzdání minulý pátek. Pozvánku tedy urychleně pošlete. Kdo odevzdal, má pro dnešní hodinu volno. Dále musím většinu z vás pochválit, protože jste úkoly odevzdávali včas (alespoň většina z vás).

Lukáš Kopecký

Dějepis

Ahoj šesťáci. Dnes je poslední hodina dějepisu na téma starověká Čína. Z uč. str. 141-144 si přečtete poutavý výklad a připojíte k němu do sešitu připravené poznámky. D6AB_19062020

F. Staněk

Anglický jazyk

Ahoj šesťáci,

myslela jsem si, že vám dám dneska ještě nějaké opáčko, ale protože drtivá většina z vás dosud pracovala poctivě, pilně a celkem úspěšně, nechám už vám klid.

Chci poděkovat všem, kteří pravidelně a včas posílali úkoly. A bylo vás takových hodně. Někteří posílali aspoň se zpožděním. No a někteří se opravdu nepředřeli. Mrzí mě to, myslím, že se to dalo zvládnout a že jsem dělala dost pro to, abych vám to usnadnila. Zbytek je vaše zodpovědnost, váš život.

Chtěla bych vám dnes hlavně popřát krásné prázdniny. Třeba se budeme vídat i v příštím roce.

Mějte se krásně,

Ivana Řežábková

ČJ6

Dobrý den, šesťáci.

Dnes už píši jen pár informací ke konci školního roku.

V pátek 19.6. není možné vyzvednout si ve škole opravené práce a sešity. Pokud něco ve škole zbylo, odnesete si to ve čtvrtek.

Na co ve čtvrtek nezapomeňte:

• Přijít mezi 8:30 – 8:50.
  • S sebou vzít klíček od skříňky, který budu vybírat. Vše ze skříněk bude hned ráno vyklizené.
  • Budeme se fotit a i když rodiče dali souhlas bez roušek, navrhovala jsem udělat jednu fotku i s rouškami, takže si je nezapomeňte.
  • Kdo nechodil na konzultace, musí přinést prohlášení o bezinfekčnosti.

Stále jsem na mailu, takže pokud budete mít nějaké dotazy, napište mi.

Budu ráda, když i váš třídní mail občas zkontrolujete, zda jsem tam nepřidala nějaké informace.

Sledujte webové stránky školy.

Ve čtvrtek v 8:30 se na vás těším ve třídě.

Vildtová

Vyzvedávání sešitů apod.

Vážení rodiče, milí žáci,

v pátek 19.6. v čase 16.00 – 17.00 nebude možné vyzvedávat sešity a další materiály. Vyzvednout si je můžete, až půjdou děti pro vysvědčení.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Hana Vošahlíková

Výtvarná výchova Chlapci

Ahoj hoši. Dnešek věnujte dokončování a zasílání svých prací. Kdo má již splněno, může se věnovat jiným předmětům.

F. Staněk

Anglický jazyk

18.6.2020

17-6-2020

Ahoj šestko,

čekají vás poslední úkoly tohoto roku, tak s chutí do toho 🙂

Pracovní sešit

str. 59, cv. 3 – máte rozhodnout, které slovo z nabídky v závorce použijete. Jedno je přídavné jméno – odpovídá na otázku jaký/jaká/jaké a druhé je příslovce – odpovídá na otázku jak a tvoří se většinou pomocí koncovky – ly za přídavným jménem.

cv. 4 – spojujeme slova opačného významu – tady asi budete potřebovat slovník, měl by vám stačit ten vzadu v pracovním sešitě.

cv. 5 – křížovka: Across znamená vodorovně, Down svisle.

Toť vše.

Ivana Řežábková

Tělesná výchova (6. A, 6. B, 7, 8, 9)

Ahoj holky,
dnes si udělejte čas a chvilku si zasportujte.
Určitě jste zjistili, že někomu se objevila ošklivá známka na bakalářích. Když pošlete nějakou fotografii, hned se transformuje do lepší. Máte tedy poslední možnost známku vylepšit 🙂
Je to naše poslední „společná“ hodina tělocviku. Chtěla bych vám poděkovat, za super hodiny (ty ve škole 😀 ). Bylo to s vámi fajn.

Mějte se krásně, odpočiňte si a užijte si prázdniny 🙂

Lucie Šimečková

Fyzika

17. 6.- El. obvod – opakování

Dnes máme poslední hodinu fyziky. Musím vás pochválit, jelikož většina z vás úkoly odevzdávala velmi pečlivě vypracované a včas. Někteří z vás mi ještě neodevzdali poslední úkol. Dnešní hodinu tedy využijte k dokončení tohoto úkolu a odevzdání. Kdo už odevzdal, má pro dnešek volno.

Lukáš Kopecký