Třídní učitel/ka: Žaneta Vildtová

Rozvrh hodin

Aktuality

Fyzika 7A

Dnes nejdříve vypracujte v PS ze 6. třídy na straně 9 cvičení 1, 3 a celou stranu 10 (pokud už někdo tento PS vyhodil, tak stránky, které budeme potřebovat dnes a příště najdete zde, takže si je vytiskněte. Dále vypracujte v PS ze 7. třídy na straně 12 cvičení 1, 3. Poté si napište do ŠS nadpis GRAVITAČNÍ SÍLA a opište si poznámky z prezentace zde.

Lukáš Kopecký

Dějepis 7

Ahoj sedmáci. Připomínám dnešní meeting od 10:45 s testem. Pozvánku máte ne třídním mailu.

F. Staněk

NJ7

Dobrý den,

do emailu posílám odkaz na meeting v 9:15.

Budu zkoušet ze sloves.

Vildtová

ČJ7

Dobrý den,

do emailu posílám odkaz na meeting v 7:45.

Budeme psát test z přísudku.

Vildtová

Matematika 7A

Přidávám slíbené zadání příkladů, které jsme počítali při meetingu zde. Nalepte si ho do ŠS. Dále přidávám záznam z dnešního meetingu zde a v tomto videu je dopočítán i slíbený 4. příklad 2. způsobem na konci videa. Dále najdete ve videu zde slíbené řešení DÚ. Zkontrolujte si a případně opravte chyby.

Dnes máme meeting od 9.15. Přihlašovací údaje zašlu na váš třídní email.

Lukáš Kopecký

Anglický jazyk 7A

Ahoj sedmáci,

po dvou setkáních tu máme porcičku úkolů na samostatnou práci. A protože nás v příštím týdnu (ve středu) čeká opakovací testík ze 3. a 4. lekce, podívejte se znovu na gramatiku (pracovní sešit str. 77-78) a slovíčka (85-86) a k tomu si udělejte pár úkolů na zopakování a procvičení. Tady jsou:

Učebnice str. 44

cv. 1 – zopakujte si použití slůvka „will“ při vyjádření nějaké nabídky. (Studenti nabízejí pomoc s pracemi v jednom motelu – první obrázek je příklad).

cv. 2 – přemýšlejte, které z následujících věcí (1-8) se stanou či nestanou v příštích deseti letech. S použitím will/won´t a slovesa v závorce doplňte věty.

cv. 3 – zopakujte si minulý čas průběhový. Říkejte, co dělali a nedělali lidé na obrázcích minulou sobotu odpoledne. Příklad vám napoví.

Stránku 45 si uděláme společně v úterý na meetingu a ve středu si napíšeme testík. Kdo splní zadané úkoly, bude mít výhodu.

Zdraví,

Ivana Řežábková

ČJ7 literatura

Dobrý den.

Dnes nám začíná nová kapitola v literatuře: POEZIE

Přesuneme se od románů a příběhů do světa básní.

Opět budu zadávat každý pátek několik úkolů k tématu a za poezii pak dostanete souhrnnou známku.

Dnešní úkol zní:

Pod tímto odkazem najdete pracovní list. Nelekněte se, je to odkaz na stránky, kde pracovní list vznikal, takže tam vidíte i další ikony atd. Když ale sjedete na stránce malinko dolů, uvidíte nadpis Úvod do poezie.

Pracujte podle instrukcí.

Do sešitu na literaturu si zapište poznámky a pak příklad básně, na které jsou barevně označeny jednotlivé části. Vyznačte si to tak i do sešitu, abyste se v tom i další hodiny vyznali.

Nakonec odpovězte a zapište do sešitu správné odpovědi na otázky. Pište jen číslo otázky a správné písmeno odpovědi.

Vyfocené v sešitě pošlete. Prosím posílejte hned, jak vypracujete, pak se to složitě dohledává vám i mně, když se vám nelíbí výsledná známka…

Hezký víkend.

Vildtová

Zeměpis 7A

Krásné ráno,

dnes budeme opakovat Mexiko. Úkoly zasílám do třídního emailu. S podzravem Bolek Jan