Třídní učitel/ka: Lukáš Kopecký

Matematika

Přidávám slíbený DÚ zde. Vypracujte ho během víkendu do domácího sešitu a pošlete vyfocený na můj email do začátku pondělního meetingu. Dále přikládám pomocná pravidla pro sčítání a odčítání celých čísel zde. Tato pravidla si vytiskněte a nalepte nebo přepište do ŠS.

Dnes máme meeting od 8.30. Přihlašovací údaje zašlu na váš třídní email.

Během dnešního dopoledne (nejpozději do 11.OO) ještě přidám zadání DÚ, který vypracujte přes víkend do domácího sešitu a poté pošlete vyfocený na můj email do začátku pondělního meetingu.

ČJ7

Dobrý den,

dnes posílám pracovní listy ke čtení. Jde o text a několik výpovědí k textu, o kterých rozhodujete, zda jsou pravdiné nebo ne.

Text si nemusíte tisknout. Správné odpovědi pište si sešitu literatura. Napište si tam dnešní datum a nadpis Rozbor textu (analýza).

Rozbor textu.

Druhá část.

Nic neposílejte, zeptám se vás ve škole na vaše odpovědi.

AJ 7.B třída

26.11. čtvrtek

Dobré ráno!

Připomínám, že máte za úkol dokončit cvičení 1 na straně 4 v pracovním sešitě. Zítra při meetingu si to zkontrolujeme.

V učebnici na straně 9 máte cvičení 6 – vztahuje se ke komiksu na předešlé straně. Lidé se ptají Kelly na její první den ve škole a na další informace o ní. Zde jsou uvedeny její odpovědi, vy máte vymyslet, na co se jí ptali /samozřejmě, že v angličtině/.

Minulý čas pravidelných sloves se tvoří přidáním koncovky – ed. U nepravidelných sloves se tvoří nepravidelně, máte je v přehledu nepravidelných sloves. Ve cvičení 1 na straně 66 v pracovním sešitě doplňte minulé časy sloves a označte, která slovesa jsou pravidelná.

Nebřenská

Dějepis

Ahoj sedmáci. Dnes se budeme zabývat prvními doloženými českými knížaty. V učebnici na str. 55-57 si přečtěte výklad (po Boleslava II.) a do sešitu si připojte poznámky (D7AB_26112020).

F. Staněk

NJ7

Guten Tag,

meeting um 13:45.

Bis bald:-)

ČJ7

Dobrý den,

do emailu posílám odkaz na meeting v 8:30.

Zkontrolujeme si úkol na metaforu a metonymii – úkol z páteční literatury.

A pak se vrhneme na předložky:-)

Matematika

Poznámky do ŠS najdete ve videu zde.

Fyzika

Přikládám slíbené řešení stránek PS zde, které jsme dnes dělali při meetingu. Kdyby někdo něco nestihl při meetingu, tak si doplňte.

Dnes máme meeting od 8.30. Přihlašovací údaje zašlu na váš třídní email.

Zeměpis 7B

Najděte a napište, co znamenají tyto pojmy (týkají se tématu vzdušné proudy):

• tornádo
  • hurikán
  • blizard
  • pamperos
  • pasáty

Pošlete do čtvrtka 26.11. do 15.00.

H. Vošahlíková

Přírodopis VII.B

Úkoly na 25.11.2020

Dnes máme v 13.45 hod meeting. Odkaz jsem vám poslala do mailu.

Šárka Hedviková