Třídní učitel/ka: Jan Bolek

Rozvrh hodin

Aktuality

Zeměpis

Hezký den,

dnes si uděláme úvod do Středočeského kraje, poměrně hezky jsou hlavní aspekty tohoto kraje shrnuty v následujícím videu. Dokoukejte ho.

https://www.youtube.com/watch?v=xUBgAUdNMko

krásný den 🙂

Pracovní činnosti

Hezký den,

jelikož se nám blíží Velikonoce, dnešní úkol na pracovní činnosti se bude týkat právě jich. I když je letos budete trávit pouze se svou rodinou, i tak Vás určitě neminou klasické činnosti (pomlázky, mazance, kopřivy na sekanici atd.) Takže pošlete fotku, ať se pěkně naladíme alespoň na dálku, krásné Velikonoce 🙂

NJ8

Velikonoce – Ostern

Dnešní němčina bude věnována Velikonocům.

V následujícím článku se dozvíte, jak se slaví tyto jarní svátky v Německu. Co myslíte, také děvčata dostávají pomlázkou?

Článek si pročtěte.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/nemci-o-velikonocich-hazeji-vejce-pres-chalupy-a-hoduji-treba-spenat-nebo-jehneci_201204091649_mskalicky

Pak si do sešitu napište dnešní datum, nadpis Ostern (Velikonoce).

Dále přikládám obrázek s velikonočními vajíčky. „Která velikonoční vajíčka vybere zajíček do svého košíčku?“

Vaším úkolem bude z přiloženého obrázku ta slovíčka, která souvisí s Velikonocemi. Takže překladač/slovník a do práce! (nápověda – mělo by jich být 13)

Vildtová

ČJ8-mluvnice

Dobrý den,

do mailu posílám řešení jazykového rozboru. Zkontrolujte.

Dnes posílám jazykový rozbor číslo 2 a budu chtít poslat vaše řešení na mail. Zda to bude psané rukou v sešitě, nebo na PC je mi jedno.

Neřešte otázky 9 a 10, to jsou pojmy, které nás teprve čekají. Ostatní už máte znát.

Termín do středy, ať máte volné prázdniny.

Vildtová

HV dívky 7.-9. třída

7.4. úterý

Venku už je krásně a teplo a tak máte určitě taky lepší náladu a třeba si i rády zazpíváte.Poslouchejte písničky, které se vám líbí a zazpívejte si při tom.

Hezké prázdniny, užijte si velikonoční svátky.

Libuše Nebřenská

Tělesná výchova – chlapci

Milí žáci.

Na tento týden jsem si pro vás připravil dobrovolné plánování a realizaci celodenního výletu po turistické značce..

K úspěšnému výletu potřebujete pořádně plánovat. Den předem si vyberte cíl výletu, trasu po turistických značkách a celou cestu si připravte. Naplánujte si pauzy, čas celého výletu a nějaké možné zkrácení, kdyby se horšilo počasí nebo kdyby docházely síly(pracujte s mapou nebo s internetem). Připravte si svačinu (bud vy samy) a dostatek pití. Podívejte se jaké bude počasí, aby vás nepřekvapil déšť nebo jiné komplikace, pořádně se na to vyspěte. Na výlet si vezměte pohodlnou obuv, dostatečně teplé oblečení a dobrou náladu. Prosím o zasílání fotografii a o celkové zprávy z výletu, jak jste si ho užili na email (zspetrovicestanek@seznam.cz).

Jan Staněk

AJ 8. třída

7.4. úterý

Dobré ráno.

Opakovali jste si nepravidelná slovesa – hlavně jejich 3. tvar? Doučte se ještě ta, u nichž jsme 3. tvar ještě neprobírali – je jich jen několik.

Dále připomínám, že předpřítomný čas /present perfect/ používáme tehdy, když chceme říci, že se něco událo, ale neuvádíme, kdy to bylo.Výsledky minulého děje jsou zřejmé v přítomnosti.

Předpřítomný čas /present perfect/ se tvoří tvarem slovesa „to have“ /ve 3. osobě čísla jednotného – has/ a příčestím trpným významového slovesa – to je 3. tvar u nepravidelných sloves a u pravidelných sloves přidáme koncovku -ed. Například :I have called the police./Zavolal jsem policii./

Podívejte se v pracovním sešitě na strany 75-76, zde v oddílech 2.1 – 2.4 máte tvoření předpřítomného času ukázáno i na příkladech.Jsou zde ukázány i záporné tvary /přidává se „not“ /have not – haven´t, has not – hasn´t/. V otázkách se dává „Have, Has“ na první místo.. Pozorně si to přečtěte.

Abychom po Velikonocích mohli začít pracovat s učebnicí a s pracovním sešitem, je třeba, abyste se seznámili a naučili se slovíčka – 2A – v pracovním sešitě, strana 84.

Užijte si co nejlépe velikonoční prázdniny a celé velikonoční svátky.

Libuše Nebřenská

VV 7., 8., 9. ( dívky)

AHOJ HOLKY, TAK DNES ZKUSÍME TVOŘIT PODLE VIDEA.

NĚKTEROU Z UKÁZEK ( JSOU TO V PODSTATĚ NÁVODY NA TVOŘENÍ) SI VYBER.
NEJLÉPE TU, DO KTERÉ SE TI PRÁVĚ CHCE A POKUS SE TVOŘIT NA PAPÍR. UKÁZEK JE VÍCE, TAKŽE SI KAŽDÁ URČITĚ VYBERETE.

PODEPSANÝ PAPÍR, OZNAČENÝ HESLEM VIDEO 1 OPĚT ULOŽ K ODEVZDÁNÍ.

HOLKY, PŘEJI VÁM VESELÉ VELIKONOCE A BOHATOU POMLÁZKU.S.K. 🙂

video:
https://www.youtube.com/watch?v=Sr6I_K8kyRU

Mgr. Svatava Kutilová

Přírodopis

Krásné pondělí děti,

dneska si probereme druhou část kostry trupu, což je kostra hrudníku.

Hrudní koš

– chrání srdce a plíce, je značně pohyblivý (dýchání)

– složení: kost hrudní s mečovitým výběžkem, hrudní obratle, 12 párů žeber (pravá – prvních 7 párů, napojují se přímo na hrudní kost, nepravá – 3 páry, jsou napojeny chrupavkou na 7. žebro, volná – 2 páry, nejsou napojeny).
Chrupavčité konce žeber. Nepravá žebra. Chrupavčité napojení na výše položená žebra. Volná žebra.
Přeji Vám krásný den 🙂