Třídní učitel/ka: Jan Bolek

Zeměpis 9

Krásné ráno, deváťáci, dnes se budeme bavit o ohniscích neklidu v současném světě. Zadání naleznete ve třídním emailu.

S pozdravem Bolek Jan

M9

Dnes nás opět čeká meeting – od 10.45. Odkaz máte v emailu.

H. Vošahlíková

ČJ9

Dobrý den,

do emailu posílám odkaz na meeting.

Probereme i úvahu z minulého týdne.

M9

Dnes nás čeká meeting – od 10.45. Odkaz máte v emailu.

Posledním úkolem projektu Můj pokoj, je dát vše dohromady. Všechny vypracované úlohy dejte dohromady (klidně je úhledně přepište) a nejpozději ve středu 21.4. odevzdejte ve škole. Můžete dát celý projekt do obálky a vhodit do kaslíku u školy. Nezapomeňte práci podepsat. Hodnotit budu správnost výpočtů, kvalitu a přesnost rýsování a také celkový vzhled. Napište to sami. Za každý den zpoždění odevzdání bude stupeň dolů. Upozorňuji, že tato známka bude mít váhu 4!

H. Vošahlíková

AJ 9. třída

16.4. pátek

Dobré ráno!

Dnes se seznamte s článkem o Austrálii – v učebnici na straně 62. Písemně odpovězte na otázky :

What is the largest city? What is the capital? How many people are in Australia? What is the name of the first people? Which sports do Australians love? What is the Great Barrier Reef? Which animals are unique? Why don´t any children go to school?

Písemné odpovědi pošlete na můj email.

Nebřenská

Dějepis 9

Ahoj deváťáci. Připomínám dnešní meeting od 8:30. Pozvánku máte na třídním mailu.

F. Staněk

Chemie IX.

Úkoly na 15.4.2021.

Dnes v 8.30 hod. máme meeting.

Šárka Hedviková

AJ 9. třída

15.4. čtvrtek

Dobré ráno!

Připomínám, že máme dnes od 10:45 hod meeting.

Nebřenská

NJ9

Guten Tag.

Meeting um 7:45.

ČJ9

Dobrý den.

Jak jsem slíbila, budeme se pár hodin věnovat významným prozaikům, románům a povídkám, které vznikaly v 2.polovině 20.století.

Dnes to bude Arnošt Lustig (1926-2011), autor světového významu.

Český židovský spisovatel, kterého zasáhla válka v době na střední škole. Zažil transport do Terezína a dalších koncentračních táborů a přežil to. Ne však jeho rodina.

Díky jeho vzpomínkám máme svědectví o tom, jak to v koncentračních táborech vypadalo a chodilo.

V odkazu je video, kde vypráví o transportu, o plynových komorách atd.

Po válce vystudoval VŠ, pracoval jako novinář a reportér v Izraeli, redaktor a scénárista. V roce 1968 emigroval do USA, pracoval jako učitel na vysokých školách.

Celé jeho dílo se věnuje židovské tématice. Hlavní hrdinka je žena židovka.

Ukázku, kterou budete dnes číst, najdete v pracovním sešitě Hravá literatura na str.45. Jde o velmi krátký text z novely Motlitba pro Kateřinu Horovitzovou, příběh inspirovaný skutečnou událostí.

Zbytek psát nebudu. V úkolech pod textem je tentokrát vyhledávání informací, než porozumění textu.

Vyplňte celou stranu 45.