Projekt „ZOO“

Děti z 1. – 4. třídy, které se neúčastnily v termínu 4.-8.3.2019 plaveckého ani lyžařského výcviku, spojily své dovednosti, talent a pracovitost a celý týden se kromě procvičování běžného učiva věnovaly tématu Zvířata ze ZOO. Zpracovávaly tematické pracovní listy, četly, počítaly, učily se nová anglická slovíčka, tvořily, kreslily, vystřihovaly a lepily, popisovaly, ale také běhaly venku a sledovaly filmy.

Celý týden ukončily uspořádáním výstavy jejich děl.

Mgr. Ivana Procházková

Naše filmová noc aneb jak jsme nespali ve škole

Ve škole jsme se sešli v pátek 15. 2. v 18 hodin. Ve třídě jsme si rozložili karimatky a spacáky (kluci vlevo, holky vpravo) a všechny sladkosti jsme dali na jednu velkou hromadu. V 19 hodin jsme měli takovou „schůzi“, kdy jsme si řekli co a jak. Pak jsme si trochu zahráli „na babu“ a na schovku. A už byl čas na první film. Zásobili jsme se proto popcornem, vlezli si do spacáků a Po strništi bos mohlo začít. Holky to moc nebavilo, tak si víc povídaly na chodbě. Po filmu se všichni těšili do tělocvičny. Florbalové utkání skončilo 5:3 pro GGsport, holky hrály ohnivku. Také jsme museli tu noc prokázat odvahu. Paní učitelky pro nás připravily stezku odvahy, na jejímž konci jsme se museli na důkaz, že jsme ji zvládli, podepsat a v té chvíli nás paní učitelka Šimečková postrašila, my jsme vypískli a to byl signál pro paní učitelku Mrázovou, aby vyslala dalšího. Před půlnocí přišel na řadu film na dobrou noc Piráti z Karibiku. Ale nám se spát vůbec nechtělo. Kluci začali „prudit“ holky a došlo i na kanadské žertíky. Hráli jsme hry, povídali si vtipy, došlo i na třetí film. Usnuli jsme až nad ránem. . .

Veronika Chválová, Sára Mošničková, Tomáš Jůza a Jakub Procházka, 5. třída

Tříkrálová sbírka

Ve středu 9.1.2019 proběhla v dopoledních hodinách v Petrovicích Tříkrálová sbírka. Žákům ZŠ Petrovice a jejich dospělému doprovodu se díky Vaší štědrosti podařilo získat částku ve výši 8.435,-Kč.

Za Vaše příspěvky velmi děkujeme!

IV. ŠKOLNÍ PLES

Vážení příznivci petrovické školy,

18.1.2019 pořádáme v Obecním domě v Petrovicích IV. školní ples. Do jeho organizování se opět zapojí i naši deváťáci. Bude to pro ně jakýsi pomyslný vstup do dospělejší fáze života. Rádi bychom, aby byl slavnostní, důstojný i veselý. A tak si na přípravě plesu dáváme opravdu záležet. Čeká Vás stužkování a předtančení našich deváťáků, hezká výzdoba, skvělá muzika a také tombola. A protože chceme, aby tombola byla opravdu bohatá, dovolujeme si Vás požádat o Vaši podporu. V případě, že se rozhodnete přispět do tomboly, můžete tak učinit do čtvrtka 17.1. do 15.00 v ředitelně školy nebo ve čtvrtek 17.1. v čase 16.00 – 17.00 v Obecním domě v Petrovicích.

Děkujeme a srdečně Vás na náš IV. ŠKOLNÍ PLES zveme!

Deváťáci a zaměstnanci ZŠ Petrovice

Sportovní den

Den začal rozdělením chlapců na fotbalové týmy a děvčat na týmy házenkářské. Někteří nadšenci se zúčastnili obou turnajů. Skóre fotbalu otevřel střelec Šimon Jarolímek. Davy šílely, všichni sledovali napínavé zápasy plné gólů, faulů a sporných momentů. Atmosféra byla nepopsatelná. Z fotbalového boje vyšel jako vítěz tým Boston Bruins, který ve finále pokořil Fitness Žaludy. Vítězný tým jako odměnu za své výkony dostal sušenky a bonbony…

A teď k házené: První branku vstřelila všestranná sportovkyně Míša Mošničková. Góly padaly jako švestky a vítězství braly hráčky z týmu H1. Byla by škoda nezmínit i nejlepší rozhodčí, kterými byly paní učitelka Vildtová a pan učitel Bolek. Děkujeme za hojnou účast a doufáme, že se tato akce ještě někdy zopakuje.

Stanislav Mikota 9.třída

Vzpomínky na jarmark

V pátek 30.11. se prostory ZŠ Petrovice provoněly vánoční atmosférou. Stalo se již tradicí, že žáci pod vedením svých učitelů připravuji v předvečer adventu pro svoje rodiče a širokou veřejnost vánoční jarmark.

Předvánoční atmosféru navodilo vystoupení dětí, které pod vedením paní učitelek Jany Šejbové, Jitky Peckové a Libuše Nebřenské sklidilo potlesk všech přítomných.

Následovala přehlídka výrobků žáků a rodičů, při které si každý mohl najít maličkost, která mu připomene sváteční čas a udělá radost. Příjemné bylo i posezení s přáteli ve školní jídelně.

Snad bylo pro všechny zúčastněné příjemné na chvilku se zastavit, posedět s přáteli a vdechnout nastupující atmosféru nejkrásnějších svátků v roce.

Mgr. Jana Šejbová

Bruslení a kino

V úterý 11. prosince jsme pro žáky třetí, čtvrté a páté třídy připravili sportovní a kulturní program v Milevsku.

Někteří žáci se přihlásili na dopolední bruslení na zimním stadionu, ostatní dorazili až do kina na promítání filmu Úžasňákovi 2. Vzhledem k tomu, že jsme letos bruslili poprvé, žáci mile překvapili svými dovednostmi. Většina z nich už měla zkušenosti s bruslením a na led se těšili. Ukázalo se, že příklady táhnou, a ti zdatnější bruslaři podpořili ostatní. Kluci si zahráli výborný hokej s p. uč. Janem Staňkem a p. Pavlem Kdolským, kterému děkujeme za podporu týmu. S děvčaty si dobře zabruslily p. uč. Jitka Pecková a paní asistentka Jana Květová.

Také ostatní žáky školy bruslení i kino čeká. Nejmladší děti uvidí pohádku Čertí brko a ti nejstarší se jistě pobaví u filmu Spolu to dáme.

Mgr. Jitka Pecková

Duhová pohádka

V pátek 7. prosince se v naší škole konalo divadelní představení pro mladší žáky Duhová pohádka.

Tuto činoherní pohádku podle literární předlohy spisovatelky Daniely Fischerové dětem zahráli se svými loutkami Kamil Koula a Kamila Kauerová z Divadla KK. Představení bylo provázeno písničkami a vyprávělo nejen o tom, Jak sluníčko udělalo barvy, Měsíc si vytrucoval hvězdičky nebo Jak vznikla kuřátka. Všechny pohádkové příběhy měly dětem ukázat, jak jsou v životě důležité soucit, ochrana a péče nebo snaha udělat svět hezčím.

Mgr. Jitka Pecková

Mikulášská obchůzka

Jak jsem prožil den s čerty (Povzdech páťáka)

Je to den jako každý jiný. Ráno přijdeme do školy a učíme se podle rozvrhu. Přesto je všechno jinak. Dneska chodí Mikuláš, anděl a čerti. Už od rána jsem neklidný a rozrušený. Se spolužáky děláme hloučky, sesedáme se k sobě, cítíme se tak bezpečněji. Při hodině nedávám pozor, jsem napjatý a poslouchám, jestli neuslyším cinkání, křik nebo bušení na dveře. Čtvrtou hodinu konečně přišli – Mikuláš, anděl a spousta čertů. Ty jsou ale hustý! Jsou strašidelní, dělají rámus, bouchají proutky do lavic. Kniha hříchů je ale pěkně tlustá! Nevím, jak to popsat, směju se, ale zároveň mám strach. Hříšníci musí k tabuli. . . Někteří čerti si sedají k nám do lavic, spolužačka z toho šoku zaveršovala: „Jeden si přisedl, bylo mi do smíchu, měla jsem tendenci říci mu kulichu.“ Jiný čert si sedl i ke mně a řekl: „ Celkem horko, nemyslíš?“ Všichni víme, kdo se za těmi hroznými maskami skrývá. Když čerti ztrestali hříšníky, šli zase o dům dál. Docela se mi ulevilo. Ale stejně to byl super den. Už se těším, až budu v devítce.

Páťák ze ZŠ Petrovice

Čerti

Dokážete si představit, že by k vám najednou s jedním Mikulášem a andělem vtrhlo dalších 15 čertů?

Jako každý rok i letos 5. prosince na naší škole chodili čerti, nikdo jiný než my, deváťáci. Na tento den jsme se těšili snad všichni. Ráno jsme se převlékli do kostýmů. Za Mikuláše byl Standa, ze kterého se nakonec stal samotný vládce pekla a při návštěvě druhého stupně pekelný průvod řídil jako Lucifer. Andělem v naší třídě nemohl být nikdo jiný než Simča, která poctivě každého obdarovala sladkostí z košíčku. A to i když později vyměnila bílou róbu za červené šaty a stala se tak padlým andělem.

Obešli jsme obě školky, firmu BES, petrovický obchod s potravinami a skončili zpět ve škole. Vyslechli si několik básniček, písniček a slibů, jak se „zlobivci“ polepší. V některých třídách se dokonce tančilo.

Další z příjemných deváťáckých povinností je za námi. Všichni jsme si to náramně užili.

Tereza Čandová, Simona Holanová a Antonie Doubková, žákyně 9. ročníku

Pišqworkiáda

V úterý 23.10. 2018 se na naší škole uskutečnil turnaj v piškvorkách. Školního kola se zúčastnili přihlášení žáci druhého stupně. Všichni se snažili ukázat, že jsou ti nejlepší a mají nás reprezentovat v oblastním kole v Sedlčanech. Školní kolo mělo také své vítěze: 1. Martina Vošahlíková, 2. Simona Holanová, 3. Tereza Šejbová.

Ve čtvrtek 22.11. 2018 nás naše dva pětičlenné týmy jely reprezentovat do Sedlčan na oblastní turnaj. Nervozita byla patrná, protože nikdo nevěděl, co ho čeká a proti komu bude hrát. Soutěžící vyjeli ráno jsme v 7 hodin autobusem a kolem osmé hodiny byli v místě turnaje. Po příjezdu šli kapitáni zapsat své támy a vylosovali skupinu, se kterou se odehrávaly souboje. Každý z týmu odehrál dvě hry se soupeřem z jiné školy z vylosované skupiny.

I přes velikou snahu oba dva týmy skončily na 4.místě. S prázdnou však neodjely. Každý účastník dostal fixu a slevový poukaz na batoh.

Složení týmů:

Tým „Ajnštajni„: Matěj Vanžura (kapitán), Marina Vošahlíková, Vojtěch Krejča, Petr Šejba, Jana Pecková

Tým „Křižáci„: Simona Holanová (kapitán), Antonie Doubková, Tereza Čandová, Tereza Šejbová, Antonín Štemberk

Mgr. Filip Staněk