Pozdrav od Petry – ŠK

Protože jsme se už dlouho neviděli, posílám pozdrav pro všechny „klubáky“. A nejen pro ně…

Budu moc ráda, když mi pošlete fotky, případně krátká videa. Nebo napíšete krátkou zprávu, jak se vám daří a jak vše zvládáte. Předem děkuji a buďte na sebe opatrní!

Pozdrav pro děti z klubu

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠK

Červený den ve 4. třídě

Doma nebo ve škole,
nuda nás nedožene.
My se totiž nenudíme,
úsměv na tvář nahodíme.
Učíme se každý den,
sezení v lavicích je pro nás zatím sen.
My se ho nevzdáme, budeme snít dál,
kdo by se tě „koroňáku“ bál.
Měli jsme mít červený den,
škoda, asi nám utekl ven.
Nemůžeme ho ani dohonit,
když nemáme ven teď chodit.
Uděláme si ho každý doma sám,
fotky mi pošlete, na web je dám.
Budeme pohromadě, jako jeden tým,
už se na vás strašně moc těším. 🙂

Lucie Šimečková ve spolupráci se 4. třídou a paní asistentkou Vondráškovou 🙂

Postup při uplatnění žádosti o ošetřovné

Vážení rodiče,

kromě školou potvrzeného formuláře Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského či dětského zařízení, musíte vždy na začátku následujícího měsíce (tedy na začátku dubna za březen) vytisknout, vyplnit a odevzdat zaměstnavateli také formulář Výkaz péče o dítě z důvodu uzavření výchovného zařízení. Ten škola nepotvrzuje. Vyplňuje jej rodič, který žádá o peníze, a jeho zaměstnavatel.

Více informací a odkaz na stažení formuláře naleznete zde: https://www.cssz.cz/web/cz/-/doporuceny-postup-pro-podani-zadosti-o-osetrovne-pri-peci-o-dite-do-10-let-z-duvodu-uzavreni-skolskeho-detskeho-zarizeni-skoly-

Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka školy

Důležité kontakty

Po rozkliknutí nadpisu naleznete níže kontakty na odborníky, kteří vám v této těžké době mohou pomoci.

Zápis do 1. ročníku ZŠ

Na základě opatření, které vydalo MŠMT, proběhne zápis k povinné školní docházce pro školní rok 2020/2021 v termínu 1.- 15. 4. 2020. A to bez osobní přítomnosti dítěte ve škole. Do 1. ročníku budeme přijímat nejvýše 28 dětí, přednost mají děti ze spádové oblasti. Zápis se týká:

 1. dětí narozených od 1. 9. 2013 do 31. 8. 2014,
 2. dětí narozených od 1. 9. 2014 do 30. 6. 2015, jejichž rodiče požádají ředitelství ZŠ o předčasné zařazení,
 3. dětí, které měly odklad školní docházky.

Všechny dokumenty (více informací zde: Další informace 2020) týkající se žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání nebo o odklad povinné školní docházky je možné doručit následujícími způsoby:

 1. od 1. do 14. 4. 2020 do datové schránky školy (vppmq4p),
 2. od 1. do 14. 4. 2020 emailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email! – zs.petrovice@centrum.cz),
 3. od 1. do 14. 4. 2020 poštou (ZŠ a MŠ Petrovice, okres Příbram, 262 55 Petrovice 196) nebo vhozením do poštovní schránky, která bude umístěna u hlavního vchodu na budově školy,
 4. 15. 4. v čase 8.00 – 11.00 osobně.

V případně osobního předání žádosti je nutné, aby zákonný zástupce kontaktoval do 10. 4. 2020 ředitelku školy telefonicky (727 961 131) nebo emailem (zs.petrovice@centrum.cz)a domluvil si s ní přesný čas schůzky. V případě osobního podání žádosti zákonným zástupcem dítěte je totiž nezbytné organizovat příjem žádostí tak, aby nedošlo k vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy.

Rodičům nabízíme možnost využít poštovní schránku, kterou instalujeme na budovu školy. Schránka bude denně vybírána a zákonnému zástupci bude telefonicky nebo emailem potvrzeno přijetí žádosti.

Vzhledem k tomu, že většina školských poradenských zařízení (PPP, SPC) je do odvolání uzavřena a zákonní zástupci tak nemají doporučení k odkladu povinné školní docházky, bude správní řízení o zápisu v těchto případech přerušeno do doby vydání doporučení školského poradenského zařízení. Zákonný zástupce tedy doručí žádost o odklad ve výše stanoveném termínu a doporučení k odkladu dodá do školy, jakmile mu ho školské poradenské zařízení vydá.

Potřebné dokumenty ke stažení zde:

Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka ZŠ a MŠ Petrovice, okres Příbram

OČR – od 25.3.!!!

Nyní se mohou rodiče v čerpání OČR neomezeně střídat.

Dosud se mohli vystřídat pouze jednou.

Stále platí, že o elektronické zaslání můžete požádat kdykoli (zašlu obratem) a tištěný formulář si můžete vyzvednout v úterý 31.3.2020 v čase 8.00 až 10.00. Vždy prosím o zaslání jména, příjmení a rodného čísla dítěte, na které budete chtít OČR vystavit. V případě potřeby mě kontaktujte na tel. 727 961 131 nebo emailem zs.petrovice@centrum.cz.

Mgr. Hana Vošahlíková

Pozdrav ze školky

 • Zdravím všechny kluky, holky,
 • co chodí do naší školky,
 • brzy přijdou dobré zprávy,
 • že jsou všichni lidé zdrávi,
 • vydržme to ještě chvíli,
 • nudu zažeň svoji píli,
 • malujte a zpívejte,
 • s rodinou se zasmějte.
 • I když nám už školka chybí,
 • teď nesmíme dělat chyby,
 • až zas bude všude čisto,
 • ve školce máš svoje místo,
 • vydrž, už jsi přece velký,
 • zdraví tě tvé učitelky.

OČR – nové informace

Vážení rodiče,

vzhledem k tomu, že se situace týkající se čerpání OČR neustále mění, uveřejňuji aktuální informace:

Příští týden (24. 3.) bude Poslanecká sněmovna schvalovat změnu zákona, který zajistí, aby ošetřovné bylo možné čerpat po celou dobu uzavření školy, a byl na něj nárok i zpětně. Pokud tedy zákon projde, bude Vám proplacena celá doba, po kterou jste byli doma.

Vyplněný formulář OČR si můžete vyzvednout ve škole v úterý 24.3. v čase 8.00 – 11.00 v ředitelně školy nebo Vám jej můžu zaslat také elektronicky. V tom případě ale budete muset OČR vytisknout. V každém případě je vhodné zaslat na níže uvedený email jméno dítěte, na které bude OČR vystaveno, a jeho rodné číslo.

V případě potřeby mě neváhejte kontaktovat. A to telefonicky (727 961 131) nebo emailem (zs.petrovice@centrum.cz).

Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka ZŠ a MŠ Petrovice

Informace pro rodiče

Vážení rodiče,

od dnešního dne je možné čerpat ošetřovné na děti do 13 let. OČR můžete čerpat po celou dobu, kdy je škola nebo školka uzavřena. Žádost o OČR si můžete vyzvednout v úterý 24.3. v čase 8.00 – 11.00 v ředitelně školy. Z důvodu urychlení vyřizování prosím o zaslání jména dítěte a jeho rodného čísla do emailu: zs.petrovice@centrum.cz. Formulář díky tomu vyplním ještě před Vaším příchodem a Vy se jej pouze vyzvednete.

Děkuji a přeji pevné zdraví.

Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka

Pomoc s výukou – odkazy

Níže přikládám několik odkazů, které můžete využít při domácí výuce.

 1. Scio do odvolání uzavření škol zpřístupnilo zdarma přes 500 online testů z matematiky a češtiny. Testy jsou určeny pro žáky 3. až 9. tříd a zaberou 10 až 20 minut. https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/procvicovaci-testy.asp
 2. Matematiku pro 1.-9. ročník základních škol v hravé formě nabízí Matika.in. https://www.matika.in/cs/
 3. Češtinu a matematiku pro 1. a 2. stupeň základní školy jde procvičovat i na Onlinecvičení.cz. https://www.onlinecviceni.cz/exc/list_sel_topics.php
 4. Pro žáky prvního stupně základních škol skvěle využijete portál Školákov.eu. https://skolakov.eu/
 5. Nakladatelství Fraus díky vládnímu opatření zpřístupňuje zdarma všechny své elektronické učebnice pro základní i střední školy. https://www.fraus.cz/cs/ucenidoma
 6. Nakladatelství NOVÁ ŠKOLA kvůli uzavření škol také volně zpřístupnilo své interaktivní učebnice (obsahují materiály pro první i druhý stupeň). https://www.nns.cz/blog/1-stupen/pomoc-s-domaci-vyukou-zaku-miuc-a-vyukova-videa/?fbclid=IwAR09SjiHuMIokzw9FMmXgCM_g73NObFP1fcIDfDjXk8BLCmIsuUWTaW0fFY
 7. Online procvičování pro žáky základních škol, ale i pro maturanty nabízí Škola s nadhledem. https://www.skolasnadhledem.cz/
 8. K procivčování českého jazyka je vhodný tento web: http://www.rysava.websnadno.cz/Cesky-jazyk.html

Také Česká televize vychází vstříc se svým programem, který je na ČT2 od pondělí do pátku od 9.00 určen dětem především z prvního stupně. Pro deváťáky bude každé úterý a každý čtvrtek na ČT1 cca ve 14.00 připraveno vysílání, které jim pomůže připravit se na přijímací zkoušky. V úterý by to měl být český jazyk a ve čtvrtek matematika.

V případě jakýchkoli dotazů můžete mě i mé kolegy kontaktovat.

Mgr. Hana Vošahlíková