Výuka náboženství

Vážení rodiče,

ve školním roce 2019-20 bude od října opět probíhat ve škole výuka náboženství.

 • 1.-2. třída pátek 11:30- 12:15 (každý týden)
 • 3. -5. třída čtvrtek 12:30- 13:40 (1x za 14 dní,každý sudý týden)
 • 6. -9. třída pátek 12:30 – 13:15 (1x za 14 dní,každý sudý týden)
 • Přihlášky si můžete vyzvednout ve škole.

  Pokud máte dotazy, volejte prosím na mobil 606 705 199

  M. Dvořáková

  Platba školkovného

  Vážení rodiče dětí navštěvujících MŠ, školkovné prosím uhraďte v hotovosti v pondělí 8.9. od 7.20 do 8.00 v MŠ nebo od 8.00 do 8.30 v ZŠ u paní zástupkyně Hedvikové.

  Tělocvična – upozornění

  Upozorňujeme všechny zájemce o pronájem tělocvičny, že je třeba, aby si včas zarezervovali termín. Přednost má ten, kdo si tělocvičnu zarezervuje dříve! Pravidla pronájmu najdete na https://zs-petroviceusedlcan.cz/telocvicna/.

  Kroužky – upozornění

  Vážení rodiče, dovoluji si Vás upozornit na chybu v přihlášce do kroužku Mladý badatel a Výtvarný kroužek. Oba kroužky se budou v uvedný den a hodinu, avšak v LICHÉM TÝDNU, jak je správně uvedeno v „Informacích pro rodiče“. Za vznklou chybu se velice omlouvám. Mgr. Hana Vošahlíková, ředitelka ZŠ a MŠ Petrovice

  Co děti potřebují do školky?

  Vážení rodiče, prosíme, dejte dětem do MŠ:

  • pohodlné oblečení do třídy,
  • vhodné přezůvky do třídy,
  • náhradní spodní prádlo, oblečení (u malých dětí raději více),
  • oblečení na pobyt venku včetně obuvi – sportovní, nejlépe takové, které lze snadno očistit,
  • na odpolední odpočinek – pyžamo nebo noční košili,
  • papírové kapesníčky 2x v krabičce, 2x balíčky, 1x navlhčené ubrousky,
  • holínky, pláštěnku,
  • plastový hrneček, který lze dát do myčky,
  • kartičku pojišťovny – kopii.

  Beseda s Terezou Němcovou

  Ve čtvrtek 20. 6. 2019 k nám zavítala paní Tereza Němcová, která je mistryní světa v inline hokeji. Řekla nám něco o svém životě, o začátku kariéry a o svých velkých výhrách. Mohli jsme také se podívat medaile, které paní Němcová vyhrála. Po besedě jsme si mohli vyzkoušet střelbu na branku speciálním pukem na inline hokej. Paní Němcová k nám zavítala z Milevska, ve kterém žije a kde trénuje na důležité zápasy.

  Beseda byla krátká, ale i tak hezká.

  Vít Pecka, 9. ročník

  Beseda s Richardem Šimkem

  V pátek 7.6. 2019 naši školu navštívil pan Richard Šimko, aby žákům I. stupně přiblížil problematiku včelařství. Dozvěděli jsme se tak zase něco nového. Například: že včelí královna se označuje, aby ji včelař lépe poznal. Také jsme se dozvěděli, že včely zažily dinosaury a že žily navolno v přírodě. Ukazoval nám tam včelí úl a nakonec nám ukázal živé včely zavřené v rámu.

  Na závěr nám pan Šimko odpověděl na všechny dotazy.

  Amálie Peštová, Žofie Doubková, žákyně 5. ročníku

  Deváťácký výlet do Písku

  Ve čtvrtek 13.června se naše devátá třída s paní učitelkou Vildtovou a panem učitelem J. Staňkem vypravila na výlet do Písku.

  První částí našeho dobrodružství byla horolezecká stěna. Ze začátku jsme se sice báli, ale zanedlouho jsme se naučili, jak se to dělá… Tým instruktorů nám vysvětlil, jak se uvázat na lano a vzájemně se jistit. A pak už každý lezl tak vysoko, jak se cítil. Kromě lezení do výšek jsme absolvovali i závod skupinových lyží. Byla to zábava a všichni si to užili, dokonce se zapojila i paní učitelka. Po napínavém boji vyhrál tým ve složení Ondra a Šimon Štemberkovi, Šimon Jarolímek a Vítek Pecka.

  Po horolezecké stěně jsme měli krátký rozchod a poté navštívili laser game. Dostali jsme instrukce, rozdělili se do 3 týmů a oblékli vestičky se zbraněmi. Rozeběhli jsme se do tmavé místnosti a našli si úkryt. Běhali jsme, stříleli po sobě a „umírali“, někdy se taky stala srážka… Mezi jednotlivými souboji jsme mohli vyzkoušet i jiné zábavné hry, dokonce jsme mohli otestovat, jak funguje virtuální realita. Laser aréna předčila naše očekávání.

  Domů z výletu jsme se vrátili sice unavení, ale se skvělými zážitky a vzpomínkami.

  Žáci 9. třídy

  Beseda s Janem Tománkem

  V pondělí 3. června k nám přijel paralympionik Jan Tománek, který se zúčastňuje soutěží Ironman a triatlonu (plavání, jízda na kole, běh). Vyprávěl nám o svém životě a o nehodě, která mu změnila život a dostala ho na vozík. Také nám říkal o tom, jak se dostal tam, kde je a vysvětloval nám, jak fungují věci, na kterých sportuje. V průběhu přednášky nám nechával prostor na naše otázky a za odvahu se na něco zeptat nám dával motivační obrázky.

  Celá přednáška byla moc zajímavá, dojemná i poučná. Všem se líbila.

  Linda Navrátilová, Martina Vošahlíková a Eliška Lesáková, žákyně 8. třídy