Co nového ve školce?

26. 9. se v naší školce konala „Podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Dne 2. 10. jsme pozvali k nám do MŠ divadlo Máma a táta s pohádkou Červená karkulka. Pohádku jsme nejen pozorně sledovali, ale dokonce jsem si i společně zatančili, zazpívali, poradili hlavním postavám, když byly v nesnázích a hlavně jsme se skvěle pobavili. Herce jsme odměnili velkým potleskem a již se těšíme na další návštěvu.

Dne 4. 10. jsme si ve školce společně s pohádkovou babičkou upekli jablečný štrúdl. Děti se jako mávnutím kouzelného proutku proměnily v pekaře a pekařky a s chutí se pustily do práce. Pomáhaly při válení těsta, strouhání jablíček, plnily těsto a závin natíraly vajíčkem. Za chvíli se školkou linula vůně a my jsme netrpělivě čekali, až štrúdl vychladne. Moc jsme si pochutnali.

V týdnu od 7. do 11. 10. se za pomoci dětí ze ZŠ konal v naší školce projekt 72 hodin. Díky šikovným školákům, nápadité paní učitelce, manuálně zručnému učiteli, vstřícným rodičům a v neposlední řadě akčním Sovičkám vznikl během jednoho dopoledne na naší školkové zahradě nádherně osazený záhon, plný různých bylinek, okrasných rostlin a keřů.

Dne 6. 11. jsme navštívili své kamarády v MŠ Čtyřlístek, kam dorazila také naše oblíbená paní Lenka Hamajdová, tentokrát se svým hudebně vzdělávacím pořadem „Pohádka z písniček“. Pomocí hudebních nástrojů všeho druhu jsme rozezpívali nejen sebe, ale také paní učitelky. Dopoledne jsme si užili. Moc děkujeme.

Kolektiv MŠ Petrovice