Jak jsme si užili DEN NARUBY

Jako každý rok, tak i letos se u příležitosti Dne učitelů konal v naší škole Den naruby. Žáci deváté třídy se rozdělili do skupin a na část dne se z nich stali učitelé na prvním stupni. Přípravy byly pečlivé, kromě běžných úkolů a zábavných her se někteří deváťáci vybavili také odměnami ve formě sladkostí a brambůrek.

Zde jsou jejich dojmy a hodnocení:

• „28.3. jsme učili děti z prvního stupně, abychom si vyzkoušeli, co obnáší práce našich učitelů.“
  • „Na tento den jsme si připravili spoustu her a zábavy (taky sladkostí).“
  • „Děti byly hodné a snaživé.“
  • „Děti byly po celou dobu aktivní, hlásily se, chodily k tabuli a nic jim netrvalo dlouho.“
  • „Dost nás překvapilo, že byly děti tak šikovné.“
  • „Na tělocvik jsme se těšili asi nejvíc, ale zkuste uklidnit 15 rozkřičených dětí…Kdyby nás nespasila paní asistentka písknutím na prsty, byli bychom tam asi doteď.“
  • „Přestože jsme si to užili, na „pedák“ nás nikdo nedostane.“
  • „Myslím, že jsme to zvládli na jedničku a klidně bychom děti na 1. stupni učit mohli. Ale mám pocit, že by nás to dlouho nebavilo.“
  • „Učitelé bychom být nemohli, ale baviči určitě.“
  • „Jsem na nás všechny hrdý, že jsme to zvládli. Myslím, že to byla super zkušenost…“
  • „Celá naše třída si to užila.“

Mgr. Žaneta Vildtová, třídní 9. třídy