Lyžařský kurz

Na letošní lyžařský kurz jsme vyrazili z Petrovic 20.1. v 8:00. Po dlouhé a náročné cestě na Monínec, následoval ještě těžší přesun věcí nahoru do restaurace, kde jsme čekali 3 hodiny, než nám majitelé apartmánu umožnili se ubytovat.

Hned odpoledne jsme vyrazili na sjezdovku, kde jsme se rozřadili do skupin (podle toho, jak umí kdo lyžovat). Do úterní večeře vše probíhalo bez problémů, ale potom se objevila „blicí“ epidemie a jeden po druhém jsme začali odjíždět domů. Ti, kteří odolali epidemii, si ve středu odpoledne mohli užít wellness v místním hotelu. Naštěstí se někteří stihli s epidemií rychle vypořádat a vrátit se. Ve čtvrtek večer se vyhlašovaly výsledky z odpoledního slalomu, přidělil se diplom za království pořádku, který vyhrál učitelský pokoj, a diplom za pokoj hrůzy, který jsme vyhrály my, holky z osmé a deváté třídy. Také jsme podnikli polštářový útok na učitele a dali jim diplom za přežití „blicí“ epidemie.

V pátek na sjezdovce nás sice navštívila i záchranná služba, ale naštěstí bylo nakonec všechno v pořádku. I přes to všechno, co se stalo, jsme si všichni lyžák pořádně užili a nikdy na něj nezapomeneme.

Eliška Lesáková a Martina Vošahlíková, 9. třída