Co jsme spolu zažili…

Dne 24. února jsme se s našimi kamarády ze ZŠ vypravili na týdenní lyžařský výcvik, který probíhal ve Ski areálu Monínec. Zkušení instruktoři se nám intenzivně věnovali a my jsme se každým dnem zlepšovali. Výuka byla zábavná, hráli jsme spoustu her, při nichž jsme si užili spoustu legrace. Každý z nás se během výcviku zlepšil a zdokonalil svůj lyžařský styl. Vyvrcholením celého týdne byl závod ve slalomu, na který jsme se všichni moc těšili a také si ho užili. Na závod nás přijeli povzbudit naši příbuzní a pomohli vytvořit hezkou atmosféru. Moc se nám lyžařský výcvik líbil a těšíme se na příští rok.

V úterý 3. 3. zaplnily naši školku pohádkové postavičky. Konal se zde totiž dlouho očekávaný karneval. Po překonání počátečního ostychu jsme si udělali promenádu masek. Zhodnotili jsme, že všechny masky by si v hodnocení zasloužily první místo. Poté už se děti rozeběhly na připravená stanoviště, kde plnily rozmanité úkoly. A co by to bylo za karneval bez pořádné diskotéky. Sotva se ozvaly první tóny známé dětské písničky, ihned se zaplnil celý „parket“ naší školky. Nezapomněli jsme ani na ostatní personál a prošli celou školou, kde jsme způsobili menší pozdvižení☺. Po předání drobných dárků a zhodnocení celého dne nás ještě čekal výborný oběd. Pro nás bylo největší odměnou, že se dětem karneval líbil a odcházely domů spokojené.

Dne 6. 3. 2020 se za námi do školky přijela podívat paní Jitka Mužíková – dentální hygienistka, která pro nás měla přichystaný bohatý program Zdravé zoubky. Jaké máme typy zubů, jak často bychom měli chodit na preventivní prohlídky k paní zubařce, kolikrát denně a jak si správně čistit zoubky. Dozvěděli jsme se spoustu nových informací. Také jsme si popovídali o zdravých a nezdravých potravinách. Každý z nás si přinesl svůj zubní kartáček a poctivě jsme zkoušeli správnou techniku čištění zubů. A co se nám nejvíce líbilo? Na chvíli jsme se stali zubařem a na maketách zubů hledali zubní kaz. Následně jsme ho odstranili pomocí speciální bílé hmoty. Byli jsme moc šikovní, a proto jsme byli odměněni malým dárečkem.

Za MŠ kolektiv školky

AKCE VE 2. POLOLETÍ

ÚNOR

3. 2. – 7. 2. Jarní prázdniny

Hravé lyžování

Aby naše lyžařské dovednosti nevázly za bruslařskými, vyrazíme společně se školáky od 24. 2. – 28. 2. na lyžařský výcvik na Monínec, kde se budeme snažit zdokonalovat náš lyžařský styl. V pátek výcvik završíme malými závody. Tak lyže, helmu, vhodné oblečení, včetně rukavic, svačinu a hurá na kopec!

Haló, pane Karnevale

Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále. 26. 2. se převlékneme do kostýmů pohádkových postav, zvířátek a dětských hrdinů a společně si užijeme den plný hudby, zábavy, soutěží a tance.

BŘEZEN MĚSÍC KNIHY

6. 3. Zdravé zoubky

Chtěl bych být zubařem……

Zatím si tím nejsme úplně jisti, proto si to rádi vyzkoušíme za pomoci paní Mužíkové alespoň na jeden den.

18. 3. Z pohádky do pohádky

Snad všechny děti poslouchají rády pohádky a prohlíží si knihy. Proto jsme pozvali paní Bc. Jitku Kortanovou z milevské knihovny, abychom společně objevovali kouzlo knih a čtení.

DUBEN

Plavecká škola Žabka

„Tvrdí se, že plavání podporuje držení těla a ladné pohyby, ale všimli jste si někdy, jak chodí kachna?“

Woody Allen

Od dubna se budou učit naši předškoláci za pomoci paní Ilony Jelínkové v DPS Milevsko správnou techniku plavání. Tak uvidíme, jestli se nám nezačnou při chůzi kolébat.

1. 4. Když Sovičky pečou……..aneb pojďme udělat radost jiným

Pečení a zdobení velikonočních perníkových vajíček pro seniory

8. 4. Když Sovičky přednáší, tančí a zpívají…….aneb pojďme udělat radost jiným

Ve středu 8. 4. se vydáme do Domova seniorů Petrovice, kde si společně za pomoci písniček, básniček a tanečků užijeme velikonoční atmosféru.

V týdnu od 14. 4. – 17. 4. Zdravá 5

Jedná se o pohádkový příběh, pomocí kterého se děti zábavnou formu naučí základy zdravé výživy. Pásmo je protkáno interaktivními praktickými úkoly, do kterých se zapojují jako aktéři příběhu všechny děti. I ty nejmenší si otestují a obohatí své znalosti o potravinách. Příběhem provází děti chytlavé písničky a vtipný text doplňuje hravou a zábavnou atmosféru příběhu.

30. 4. Kouzlo čarodějnice Elvíry

Jak jinak tento den slavit než v čarodějnickém? Takže vykouzlete, rodiče, společně s dětmi strašidelné obleky čarodějnic a čarodějů a ráno přileťte s dobrou náladou. Čeká nás společné čarování, vaření kouzelných lektvarů i techniky strašení. Takže ……Čáry máry čarujte, obleky své ušijte

KVĚTEN

5. 5. Zápis

ZŠ a MŠ Petrovice Vás srdečně zve k ZÁPISU, který se koná 5. 5. od 14. 30 do 16. 30 hodin v prostorách MŠ Petrovice (vchod ze zadní strany budovy).

12. 5. Paní Lenka Hamajdová – Mamince k svátku

Tento den si děti „prožijí“ od ranního probuzení až po ukládání do postýlek s vyprávěním pohádky. Budou s maminkou vařit, tančit, zahradničit, starat se o zvířátka a budou jí zpívat o tom, jak moc ji mají rády.

13. 5. „Na kafíčko“ (akce pro maminky)

Tímto Vás, maminky, babičky, zveme na dobrou kávu dle výběru, ale třeba i na čaj, vodu apod. a na příjemné posezení a popovídání, třeba i postěžování.

19. 5. Ochrana fauny ČR Hrachov

19. 5. se vydáme na výlet za zvířátky. Čekají na nás zástupci z řad pěvců, vrubozobých, brodivých, dravců, sov či šelem. Budeme moci vidět i mláďata ptáků a savců, která budou aktuálně v záchranné stanici a na závěr pro nás bude připraven výukový program, při kterém budou děti seznamovány s daným tématem pomocí jednoduchých her.

29. 5. Sférické kino

Výjimečné pocity, jedinečné snímky, neuvěřitelný pohled v 360 stupních! Společně se žáky ZŠ se vydáme na cestu na jiné planety, ponoříme se do mořských hlubin, nebo se vypravíme na chvíli dovnitř lidského těla.

29. 5. Zahradní slavnost

Dobré jídlo a pití, skvělá zábava, příjemné posezení, milá společnost a zajisté i nádherné počasí. Na to všechno se můžete těšit, když dorazíte v pátek 29. 5. na travnatý plácek před 1. stupeň ZŠ. Tímto Vás tedy zveme na předprázdninovou slavnost ZŠ a MŠ Petrovice. Hou, hou, hou, je tu naše show (šou)!

ČERVEN

1. 6. Hurá, dnes je náš den

V pondělí 1. 6. oslavíme Den dětí společně s kamarády ze základní školy. Čeká nás spousta zábavných i naučných úkolů, které budeme společně plnit a můžeme se těšit i na malou odměnu.

Rozloučení s předškoláky – termín upřesníme

Maminky, tatínkové, babičky a dědečkové, tetičky a strýčkové, už je to tady…..jsou z nás velcí školáci Naše slavnostní rozloučení se školkou se bude konat na Obecním úřadě v Petrovicích. Důležité!!! Nezapomeňte doma kapesníky!

10. 6. Sláva hurá výletu, výletu, výletu……..

Vhodné oblečení, pohodlné boty, batůžek se svačinou, pitím, pláštěnkou, s nějakými těmi drobnými, igelitovým sáčkem samozřejmě a hurá směr Selibov na závěrečný školkový výlet

Co nového ve školce?

26. 9. se v naší školce konala „Podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Dne 2. 10. jsme pozvali k nám do MŠ divadlo Máma a táta s pohádkou Červená karkulka. Pohádku jsme nejen pozorně sledovali, ale dokonce jsem si i společně zatančili, zazpívali, poradili hlavním postavám, když byly v nesnázích a hlavně jsme se skvěle pobavili. Herce jsme odměnili velkým potleskem a již se těšíme na další návštěvu.

Dne 4. 10. jsme si ve školce společně s pohádkovou babičkou upekli jablečný štrúdl. Děti se jako mávnutím kouzelného proutku proměnily v pekaře a pekařky a s chutí se pustily do práce. Pomáhaly při válení těsta, strouhání jablíček, plnily těsto a závin natíraly vajíčkem. Za chvíli se školkou linula vůně a my jsme netrpělivě čekali, až štrúdl vychladne. Moc jsme si pochutnali.

V týdnu od 7. do 11. 10. se za pomoci dětí ze ZŠ konal v naší školce projekt 72 hodin. Díky šikovným školákům, nápadité paní učitelce, manuálně zručnému učiteli, vstřícným rodičům a v neposlední řadě akčním Sovičkám vznikl během jednoho dopoledne na naší školkové zahradě nádherně osazený záhon, plný různých bylinek, okrasných rostlin a keřů.

Dne 6. 11. jsme navštívili své kamarády v MŠ Čtyřlístek, kam dorazila také naše oblíbená paní Lenka Hamajdová, tentokrát se svým hudebně vzdělávacím pořadem „Pohádka z písniček“. Pomocí hudebních nástrojů všeho druhu jsme rozezpívali nejen sebe, ale také paní učitelky. Dopoledne jsme si užili. Moc děkujeme.

Kolektiv MŠ Petrovice

72 hodin v MŠ

V týdnu od 7. do 11. 10. se za pomoci dětí ze ZŠ konal v naší školce projekt 72 hodin. Díky šikovným školákům, nápadité paní učitelce, manuálně zručnému panu učiteli, vstřícným rodičům a v neposlední řadě akčním Sovičkám vznikl během jednoho dopoledne na naší školkové zahradě nádherně osázený záhon, plný různých bylinek, okrasných rostlin a keřů.

Všem moc děkujeme.

Mgr. Eliška Bílková, učitelka MŠ

Září, říjen 2019

  • 26. 9. 2019 od 15.00 Podzimní slavnost – kostýmy vítány (!!! V případě nepříznivého počasí bude akce probíhat v dopoledním programu v pátek 27. 9.!!!)
  • 2. 10. 2019 Máma a táta – Červená karkulka – divadélko
  • od 3. 10. 2019„Když nemůžeš, tak přidej víc“ – začátek sportovní průpravy (vhodná obuv, sportovní oblečení,pití)…….po dobu bruslení jen pondělky (!!! Prosíme o příchod do školky do 7. 55 hodin!!!)
  • od 10. 10. 2019 každý čtvrtekBruslení (s sebou: vhodné oblečení, rukavice, helmu, brusle, pití)
  • 11. 10. 2019 72 hodin (akce se školáky – zkrášlování záhonu, sázení rostlin)
  • 29. – 30. 10. 2019 Podzimní prázdniny ve školce
  • 6. 11. 2019Pohádka z písniček – hudební pořad Lenky Hamajdové v MŠ Čtyřlístek
  • 12. 11. 2019 v 9.30Preventivní program „Zdravé zoubky“ (!!! Předškoláci, nezapomeňte doma kartáčky na zuby!!!)
  • 13. 11. 2019 od 9. 30Fotografovaní s K. Novotným