Co nového ve školce?

26. 9. se v naší školce konala „Podzimní slavnost“, kde se sešli roztomilí lesní skřítci a okouzlující víly z celého okolí. Akce to byla vydařená. Nechyběly hry a soutěže, proběhla módní přehlídka rób a slavnostní dopoledne bylo zakončeno velkolepým bálem.

Dne 2. 10. jsme pozvali k nám do MŠ divadlo Máma a táta s pohádkou Červená karkulka. Pohádku jsme nejen pozorně sledovali, ale dokonce jsem si i společně zatančili, zazpívali, poradili hlavním postavám, když byly v nesnázích a hlavně jsme se skvěle pobavili. Herce jsme odměnili velkým potleskem a již se těšíme na další návštěvu.

Dne 4. 10. jsme si ve školce společně s pohádkovou babičkou upekli jablečný štrúdl. Děti se jako mávnutím kouzelného proutku proměnily v pekaře a pekařky a s chutí se pustily do práce. Pomáhaly při válení těsta, strouhání jablíček, plnily těsto a závin natíraly vajíčkem. Za chvíli se školkou linula vůně a my jsme netrpělivě čekali, až štrúdl vychladne. Moc jsme si pochutnali.

V týdnu od 7. do 11. 10. se za pomoci dětí ze ZŠ konal v naší školce projekt 72 hodin. Díky šikovným školákům, nápadité paní učitelce, manuálně zručnému učiteli, vstřícným rodičům a v neposlední řadě akčním Sovičkám vznikl během jednoho dopoledne na naší školkové zahradě nádherně osazený záhon, plný různých bylinek, okrasných rostlin a keřů.

Dne 6. 11. jsme navštívili své kamarády v MŠ Čtyřlístek, kam dorazila také naše oblíbená paní Lenka Hamajdová, tentokrát se svým hudebně vzdělávacím pořadem „Pohádka z písniček“. Pomocí hudebních nástrojů všeho druhu jsme rozezpívali nejen sebe, ale také paní učitelky. Dopoledne jsme si užili. Moc děkujeme.

Kolektiv MŠ Petrovice

72 hodin v MŠ

V týdnu od 7. do 11. 10. se za pomoci dětí ze ZŠ konal v naší školce projekt 72 hodin. Díky šikovným školákům, nápadité paní učitelce, manuálně zručnému panu učiteli, vstřícným rodičům a v neposlední řadě akčním Sovičkám vznikl během jednoho dopoledne na naší školkové zahradě nádherně osázený záhon, plný různých bylinek, okrasných rostlin a keřů.

Všem moc děkujeme.

Mgr. Eliška Bílková, učitelka MŠ

Září, říjen 2019

• 26. 9. 2019 od 15.00 Podzimní slavnost – kostýmy vítány (!!! V případě nepříznivého počasí bude akce probíhat v dopoledním programu v pátek 27. 9.!!!)
  • 2. 10. 2019 Máma a táta – Červená karkulka – divadélko
  • od 3. 10. 2019„Když nemůžeš, tak přidej víc“ – začátek sportovní průpravy (vhodná obuv, sportovní oblečení,pití)…….po dobu bruslení jen pondělky (!!! Prosíme o příchod do školky do 7. 55 hodin!!!)
  • od 10. 10. 2019 každý čtvrtekBruslení (s sebou: vhodné oblečení, rukavice, helmu, brusle, pití)
  • 11. 10. 2019 72 hodin (akce se školáky – zkrášlování záhonu, sázení rostlin)
  • 29. – 30. 10. 2019 Podzimní prázdniny ve školce
  • 6. 11. 2019Pohádka z písniček – hudební pořad Lenky Hamajdové v MŠ Čtyřlístek
  • 12. 11. 2019 v 9.30Preventivní program „Zdravé zoubky“ (!!! Předškoláci, nezapomeňte doma kartáčky na zuby!!!)
  • 13. 11. 2019 od 9. 30Fotografovaní s K. Novotným