Naše filmová noc aneb jak jsme nespali ve škole

Ve škole jsme se sešli v pátek 15. 2. v 18 hodin. Ve třídě jsme si rozložili karimatky a spacáky (kluci vlevo, holky vpravo) a všechny sladkosti jsme dali na jednu velkou hromadu. V 19 hodin jsme měli takovou „schůzi“, kdy jsme si řekli co a jak. Pak jsme si trochu zahráli „na babu“ a na schovku. A už byl čas na první film. Zásobili jsme se proto popcornem, vlezli si do spacáků a Po strništi bos mohlo začít. Holky to moc nebavilo, tak si víc povídaly na chodbě. Po filmu se všichni těšili do tělocvičny. Florbalové utkání skončilo 5:3 pro GGsport, holky hrály ohnivku. Také jsme museli tu noc prokázat odvahu. Paní učitelky pro nás připravily stezku odvahy, na jejímž konci jsme se museli na důkaz, že jsme ji zvládli, podepsat a v té chvíli nás paní učitelka Šimečková postrašila, my jsme vypískli a to byl signál pro paní učitelku Mrázovou, aby vyslala dalšího. Před půlnocí přišel na řadu film na dobrou noc Piráti z Karibiku. Ale nám se spát vůbec nechtělo. Kluci začali „prudit“ holky a došlo i na kanadské žertíky. Hráli jsme hry, povídali si vtipy, došlo i na třetí film. Usnuli jsme až nad ránem. . .

Veronika Chválová, Sára Mošničková, Tomáš Jůza a Jakub Procházka, 5. třída