Pernštejni

V úterý 10. září zavítala do naší školy skupina historického šermu Pernštejni, tentokrát s programem k 500. výročí úmrtí významného malíře, sochaře, architekta, přírodovědce, spisovatele i konstruktéra Leonarda da Vinci. Divadelní představení nám prostřednictvím krátkých scének přiblížilo významné mezníky v jeho životě a dílo, které ukazuje, jak všestrannou a neobyčejnou osobností Leonardo byl. Následovala interaktivní výstava kopií jeho obrazů a vynálezů. Žáci měli možnost prohlédnout si jeho umělecká díla vystihující přesnou anatomii lidského těla, vyfotit se třeba s Monou Lisou či vyzkoušet funkčnost některých vynálezů. Na modelech létajícího stroje či dřevěného tanku viděli, jak fascinující génius předběhl v mnohém i svoji dobu. Jeho touha po vědění a poznání může být motivací i pro dnešní děti.

Mgr. Jitka Pecková