Plavecký kurz – Srní 4.-8.3.2019

V pondělí 4. března se na petrovickém náměstí shromáždilo 35 dětí z druhé, třetí a čtvrté třídy místní školy spolu se svými rodiči a třídními učiteli. Důvodem byl odjezd na pětidenní plavecký výcvik, který se konal na šumavském Srní.

Celý týden měly děti nabitý program, jelikož chodily plavat dopoledne i odpoledne. Byly rozděleny do tří skupin podle svých schopností a týdenní úkol byl naučit se plavecký styl prsa a znak. Ve volném čase děti odpočívaly, hrály různé hry, četly si nebo byla možnost i shlédnout různé pohádky přes dataprojektor. Spolu s paní učitelkami navštívili také místní obchod a infocentrum, aby děti měly možnost zakoupit dárky a věci na památku. Poslední den výcviku dopoledne děti v bazénu soutěžily a plavaly, aby předvedly, co se za týden naučily nebo jak se zdokonalily. Za své skvělé výkony získaly zasloužený plavecký diplom, který spolu s pár sladkostmi rozdaly paní učitelky dětem před odjezdem domů. Odměnu za tak náročný týden si všichni rozhodně právem zasloužili.

V odpoledních hodinách jsme dorazili do Petrovic, kde si již natěšené děti převzali rodiče. Ne nadarmo se říká: „Všude dobře doma nejlíp“.

Mgr. Barbora Mošanská, učitelka