Podporujeme dobrou věc

Na konci roku 2019 proběhly u nás ve škole hned tři charitativní akce.

Nejprve proběhla sbírka Fondu Sidus, kde si všichni mohli zakoupit náramek nebo přívešek a pomoci tak zdravotně postiženým dětem v procesu léčby a rehabilitace a ke zlepšení kvality jejich běžného života. Celkem jsme získali 5.968,-Kč.

Ve čtvrtek 12.12. členové školního parlamentu zrealizovali materiální sbírku pro Klokánek, neziskové organizaci pomáhající dětem v nouzi. Každý, kdo se rozhodl přispět, mohl přinést oblečení, boty, hračky, ložní prádlo, tašky neboo kabelky. Sešlo se toho opravdu hodně.

Poslední charitativní akcí, kterou se děti rozhodli pomoci, byl finanční příspěvek na Dobrého Anděla. Každá třída se mohla rozhodnout, zda a jakou částkou přispěje na dobrou věc. Všechny třídy rozhodly dát část zisku z jarmarku na pomoc rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do těžké situace. Přispěli také někteří zaměstnanci ZŠ a MŠ Petrovice. Mohli jsme tak připsat na účet Dobrého Anděla celkem 11.400,-Kč.

Všem, kdo kteroukoli z těchto aktivit jakkoli podpořili, velmi děkujeme. Vždyť nikdo z nás neví, kdy on sám bude potřebovat pomoc.

Mgr. Hana Vošahlíková