Projekt v němčině

Na začátku tohoto roku se žáci 8.třídy zapojili do celostátní soutěže v německém jazyce. Jejich úkolem bylo vytvořit deskovou hru s kartičkami, která by mohla být využita v hodinách NJ.

Žáci si nejprve stanovili pravidla a způsob tvoření hry. Pak se pustili do práce. V hodinách němčiny a informatiky tvořili kartičky s obrázky a německými větami. Nakonec připravili krabičky pro kartičky a herní plán. Procvičili se v německé gramatice a slovní zásobě a zjistili, jak je kolikrát pro vyučujícího náročné připravit si aktivitu do hodiny, aby splnil žákovo: „Zahrajeme si nějakou hru, paní učitelko.“

Koncem dubna byly vyhlášeny výsledky. V konkurenci 120 přihlášených her petrovičtí žáci na medailová místa nedosáhli. I tak bych je chtěla pochválit za skvělou práci a jejich nasazení. Bylo příjemné vidět, jak spolupracují a chtějí dosáhnout dobrého výsledku.

Mgr. Žaneta Vildtová

Projekt