Sbírka Ligy proti rakovině

Dne 15.5. 2019 se naše základní škola zapojila již do 23. ročníku celostátní sbírky Ligy proti rakovině. Tato sbírka je nejstarší v České republice, poprvé byla zahájena už v roce 1996. Tentokrát je sbírka zaměřena na podporu léčby nádorových onemocnění plic.

Cílem je přinést veřejnosti informace o prevenci rakoviny prostřednictvím rozdávaných letáčků a za nabízené kvítky měsíčku lékařského (letos s oranžovými stužkami) za minimální cenu 20,- Kč získat příspěvky na nádorovou prevenci a zlepšení života onkologických pacientů. Část financí bude využita také na vybavení onkologických center.

Z naší školy se akce zúčastnily 4 vybrané žákyně 9. ročníku, Aneta Hejhalová, Michaela Mošničková, Alena Sejpalová a Aneta Šimečková v doprovodu asistentek M. Mayerové a I. Doubravové.

I přes nepřízeň počasí se letošní akce zdařila. Petrovičtí občané byli jako vždy velmi vstřícní a se zájmem si kupovali žluté kvítky.

Všem, kteří do sbírky přispěli, mnohokrát děkujeme za podporu a přejeme pevné zdraví!

I. Doubravová