Vedoucí školního klubu: paní Petra Vondrášková, tel. 776 841 097

Provoz

  • PO, ST, ČT, PÁ: 12.10 – 15.25
  • ÚT: 13.00 – 15.30

Výše úplaty za pobyt dítěte ve školní klubu činí 50,-Kč měsíčně. Zákonní zástupci ji hradí 2krát ročně: v září (za září až prosinec) ve výši 200,-Kč a v lednu (za leden až červen) ve výši 300,-Kč.

Vnitřní řád školního klubu

Pozdravy od Petry

Zdravím všechny klubáky a klubačky 🙂 ze školního klubu!

Opět tu máme situaci, která nám neumožňuje být každý den spolu. Proto Vás všechny chci touto cestou pozdravit a popřát Vám, abyste si doma užívali každou chvíli. Věřím, že i přesto, že se nemůžeme vidět, se máte dobře a toto nelehké období zvládáte s úsměvem. Máme tu měsíc listopad, ve kterém jsme se měli pomalu připravovat na Vánoce. Čekalo by nás vyrábění různých dekorací, drobných dárečků, přáníček a vánočních plakátů.

To se zatím neuskuteční, takže pro vás mám malý návrh. 🙂 Pokud se vám bude chtít a budete mít chuť, vyrobte, cokoliv vás napadne. A až se společně opět uvidíme, budu moc ráda, když mi své výrobky přinesete ukázat.

Ten, komu se nechce nic vyrábět, může vymyslet třeba nějakou básničku nebo zkusit napsat vánoční komiksový příběh. Co vy na to? Je to jen můj nápad, takže samozřejmě záleží na každém z vás a na vaší fantazii. Moc Vás všechny zdravím a přeji Vám, ať jsou vaše dny jen pěkné a plné radosti. Už se na Vás moc těším.

Vaše Petra Vondrášková

PS: Pro radost přikládám naše poslední fotky ze školního klubu.

Pozdrav od Petry – ŠK

Protože jsme se už dlouho neviděli, posílám pozdrav pro všechny „klubáky“. A nejen pro ně…

Budu moc ráda, když mi pošlete fotky, případně krátká videa. Nebo napíšete krátkou zprávu, jak se vám daří a jak vše zvládáte. Předem děkuji a buďte na sebe opatrní!

Pozdrav pro děti z klubu

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠK

Únor ve školním klubu

Únor jsem zahájili týdnem odpočinku stráveným u babiček nebo na horách. První chvíle po prázdninách jsme si zpestřili povídáním na koberci, na němž jsme si vyprávěli o zážitcích, které děti prožili v době volna. Popovídali jsme si také, jaké činnosti a zábava nás čeká ve školní družině a školním klubu v měsíci únoru.

Měsíc únor jsme zahájili až v úterý 11.2. po jarních prázdninách, protože pondělní větrná smršť nám zabránila jít do školy.

Na naší „Cestě kolem světa“ jsme se tento měsíc soustředili na prosluněnou Brazílii, zemi známou hlavně kvůli světoznámému karnevalu v Rio de Janeiru. Promítali jsme si tematické video. A kdo měl zájem, prověřil si své znalosti v krátkém kvízu.

Ve středu 12. února byl „Den červené ruky“, který poukazuje na porušování základních lidských práv dětí a jejich zatahování do válečných konfliktů.

Čtvrtek 13. února nám přinesl „Den rádia.“

Pátek 14. února se slavil celosvětově známý svátek svatého Valentýna a u nás v klubu jsme jej oslavili výrobou valentýnských přáníček a povídáním o původu tohoto svátku.

Tento den byl zároveň také „Světovým dnem léčby zvukem.“ Odpoledne jsme si zpestřili poslechem nejkrásnější relaxační hudby světa.

Další pátek 21. února jsme si připomněli „Mezinárodní den mateřského jazyka“, kdy jsme si povídali o historii a zajímavostech tohoto svátku.

Jinak jsme se věnovali pohybovým a sportovním hrám, jak v tělocvičně, tak volným hrám venku. Děti hrály také oblíbený stolní fotbal, stavěly Lego, četly časopisy a knihy, věnovaly se výtvarným činnostem, hrály společenské hry nebo jen tak relaxovaly ve vacích.

Petra Vondrášková a Ilona Doubravová

Listopad ve školním klubu

Ani jsme se nenadáli a další měsíc tohoto školního roku je za námi Byl nabitý různorodými aktivitami a činnostmi.

Listopad jsme ve školním klubu zahájili v pátek 1.11. připomenutím svátku Dušiček a oživili si historii a význam tohoto dne.

V rámci programu „Cesta kolem světa“ se naší cílovou destinací tentokrát stalo Rusko. O této velké a významné zemi mohly děti sledovat zajímavý dokument a také se zúčastnit znalostního kvízu. Probírala se i ruská abeceda – azbuka, která mnohé děti velmi zaujala. Proto zkoušely psát azbukou svá jména a také se naučily pár základních ruských slov, včetně nejvíce používaných ruských křestních jmen. K dispozici byly dětem knihy, týkající se aktuálního tématu.

Dalším významným dnem byl “Světový den toalet“ 19.11., kdy děti shlédly dokument o pražském Muzeu toalet, kde se dozvěděly něco o historii a vzniku této nezbytné součásti našich domovů a další zajímavé informace na toto téma.

Středa 20.11. se nesla ve znamení „Světového dne dětí“, kdy jsme si zpestřili odpoledne animovanou pohádkou „Sammyho dobrodružství“ a také drobnými sladkostmi. Hned den nato, 21.11., jsme si připomněli “Světový den televize“ a „Světový den pozdravů“ a pustili jsme si pořad o tom, jakým způsobem se zdraví lidé v různých částech světa.

Součástí každodenního programu klubu bylo také povídání, poslech, četba z knih a časopisů, didaktické a společenské hry, relaxace ve vacích, hry se stavebnicemi, taneční hry. Sportování a pohybové hry na hřišti a v tělocvičně.

Přestože byl teprve listopad, kvapem se nám blížil “Předvánoční jarmark”, na který jsme přispěli vlastními výrobky i my z klubu. Největší nadšení děti projevily u výroby vánočních svícnů. Vznikly tak skutečně krásné dekorace, které určitě potěšily. Dále se děti v rámci výtvarných činností podílely na vánoční výzdobě školního klubu a spolu s dětmi z výtvarných dílniček vyráběly vánoční přáníčka pro osamělé, která cestovala za našimi statečnými českými vojáky až do Afghánistánu.

Měsíc listopad jsme ukončili výrobou adventního věnce. Čas letí a my už se s dětmi těšíme na měsíc PROSINEC a blížící se Vánoce.

Děti si za vyrábění i další aktivity v klubu zaslouží velkou pochvalu. A nejen za to. Zaslouží si ji také za pomoc kamarádům při jejich tvoření.

Paní Monice Jindrákové děkuji za darovaný materiál na výrobu vánočních svícnů.

Petra Vondrášková

Vánoční přání pro vojáky

Ve dnech od 11.11. – 15.11.2019 děti z výtvarné dílny a školního klubu vytvořily krásná vánoční přáníčka pro dobročinnou organizaci Babíkov z.s. Příbram. Tato organizace uspořádala sbírku „Výroba vánočních přání“ pro osamocené lidi. Výrobky našich dětí putovaly českým vojákům sloužícím v Afghánistánu.

Monika Mayerová, vedoucí výtvarné dílny

Říjen ve školním klubu

Další měsíc nám utekl jako voda a my opět píšeme povídání o tom, co jsme tento měsíc udělali a zažili.

V rámci programu „Cesta kolem světa“ bylo tento měsíc středem zájmu exotické a historicky bohaté Turecko. Děti zhlédly zajímavá videa, např. jak se dělá pravá turecká káva v džezvě, vyzkoušely si vědomostní kvíz, a také si vyráběly modely typických tureckých staveb z tvrdého papíru. Děti měly k dispozici také informační knihu o Turecku, kterou si mohly kdykoli prohlížet.

Světový den zvířat slaví všichni, kdo milují zvířata a vědí, jak jsou pro náš život důležitá, co nám přinášejí, jak nám pomáhají a obohacují nás. Slaví se každoročně 4.října v den narození jejich patrona, svatého Františka z Assisi. V pátek 4. října Den zvířat proběhl i u nás ve školním klubu, kdy jsme si povídali o našich zvířecích mazlíčcích a dokonce nás ten den krátkou návštěvou potěšilo malé koťátko.

V tento samý den jsme si ještě připomněli Den úsměvů, který se také slaví v měsíci říjnu. A protože úsměv nic nestojí, udělá radost, rozesměje a potěší na duši, rozhodli jsme se ho s dětmi oslavit.

Každoročně je Světový den výživy připomínán 16. října. I my jsme si s dětmi v klubu povídali o zdravém životním stylu, jaké ovoce a zelenina by neměla chybět v našem jídelníčku, co je to potravinová pyramida aj…

Ve čtvrtek 17. října na Světový den úrazů jsme si povídali o první pomoci při různých typech úrazů a děti si vyzkoušely obvazování, šátkový závěs ruky a také masáž srdce na školní figuríně. V pondělí 21. října se slavil Světový den stromů, děti si zkusily poznávačku stromů v kvízu a společně jsme si promítali zajímavý dokument o nejkrásnějších stromech světa. Také jsme si řekli něco více o našem národním stromě – lípě.

Pátek 25. října jsme si trochu osladili , byl to Čokoládový den – tentokrát bylo na programu video o výrobě této pochoutky a jak jinak – byla i ochutnávka, tentokrát směs různých druhů čokoládových bonbonů, všichni si mohli vybrat svou oblíbenou náplň. Koncem měsíce 31. října jsme si přiblížili svátek Dušičky a Halloween, keltský zvyk, který se rozšířil po celém světě s různými obměnami. Oba svátky mají ale stejnou myšlenku – vzpomínku na naše zesnulé. Na tento den jsme se všichni těšili, byl to den plný napětí a tajemna. Dlabali jsme dýně, zapálili svíčky, vyráběli pavučiny a strašidelné masky. Některé děti přišly i ve strašidelných převlecích.

Podzimní měsíc říjen nám dopřál ještě plno sluníčka ke sportování na školním hřišti. Také jsme si našli čas na naše oblíbené vyrábění.

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠD II a ŠK

Školní družina, školní klub – září 2019

Prázdniny utekly jako voda. Rozběhl se nový školní rok a i my v naší školní družině, školním klubu máme za sebou úspěšný první měsíc plný nových zážitků a kamarádů.

Na začátku jsme se seznámili s pravidly a zvyklostmi družiny, klubu. Zavzpomínali jsme na prázdninová dobrodružství. V tomto měsíci nám ještě přálo krásné počasí, a tak jsme s dětmi trávili co nejvíc času na školním hřišti, kde jsme hráli různé míčové a pohybové hry. Houpáním, lezením, ručkováním, přítahy, výmyky jsme protáhli a posílili celé tělo na workoutovém hřišti.

V rámci celoročního programu „Cesta kolem světa“ byl tento měsíc věnován zajímavostem z Česka a Slovenska. Probrali jsme různá zajímavá místa. Děti shlédly i krátké dokumenty a také měly možnost prohlédnout si několik knížek na toto téma a zúčastnit se kvízu, kde si ověřily své znalosti z historie naší země.

Mezitím jsme také stačili oslavit Mezinárodní den čokolády, který proběhl dne 13. září. Toto odpoledne ve školním klubu bylo opravdu „sladké“, protože bylo vylepšené ochutnávkou několika druhů čokolády. Děti se navíc dozvěděly něco o historii čokolády a samozřejmě i žhavé novinky ze světa této pochoutky.

Dne 19. září se náš školní klub proměnil v pirátskou loď. Byl to den, kdy děti mohly mluvit jako piráti, a také se tak ustrojit. Součástí toho všeho bylo hledání pokladu a všichni kluci a děvčata si vylosovali i vlastní pirátské jméno.

Po celý měsíc jsme rozvíjeli svoji fantazii, tvořivost a zručnost se stavebnicemi, hráli ping-pong, stolní a kolektivní hry, kreslili a vybarvovali, vyráběli ozdobné záložky, pletli a háčkovali z vlny, jen tak si povídali i lenošili ve vacích, četli časopisy, trénovali mozkové závity prostřednictvím hlavolamů.

V pondělí 30.9. jsme společně přivítali začátek podzimu a zároveň zakončili měsíc září Vlaštovkiádou. Každý, kdo chtěl, vyrobil si jednu nebo i více papírových vlaštovek. Tělocvičnou poletovali vlaštovky různých velikostí, tvarů a barev. Soutěžilo se ve třech disciplínách – která nejdál doletí, která se udrží nejdéle ve vzduchu a která bude nejhezčí. Děti za to byly odměněny sladkostí a diplomem.

Školní rok se tedy rozběhl vesele a my se už těšíme, co nám přinesou měsíce příští. 🙂

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠK a II. oddělení ŠD

Školní klub

Posláním školního klubu je zabezpečení smysluplného trávení volného času, prohlubování a rozšiřování znalostí, rozvoj kreativity a tvořivosti, výchova žáků k morálním zásadám. V dnešním světě zaměřeném na virtuální realitu, sociální sítě je velmi důležité, že školní klub plní velmi zásadní funkci a to sociální.

Téměř většina činností, které v klubu děláme je skupinového charakteru jako hraní deskových her, tvořivé dílničky zaměřené na aktuální dění v roce, pletení, háčkování, napínavé karetní hry, puzzle, Lego, magnetická stavebnice Geomag, poslech hudby, čtení časopisů ABC a knih. Velmi oblíbenou knihou je Česká kniha rekordů, která může mít i motivační charakter. Děti rádi navštěvují tělocvičnu, kde se jak se patří, vyřádí na trampolíně a kruzích. Celkově zde trénují svou fyzickou zdatnost při různých činnostech. Kluky z našeho školního klubu velmi baví pořádat bitvy s pistolemi Nerff, kde je zapotřebí používat i psychické dovednosti při vymýšlení různých bojových strategií. Moc rádi hrají společně i počítačové hry, kdy si navzájem radí, domlouvají se někdy se i trochu popichují. Společně je baví hra na schovávanou a hra člověče nezlob se „na živo“. Hodně se nasmějí, když musí simulovat umělé figurky svým vlastním tělem. Při všech těchto hrách je důležité, že spolu děti komunikují, učí se vycházet s druhými a v neposlední řadě i prohrávat. Žáci si rádi vypráví různé zážitky, příběhy, historky na pytlích, což je stmeluje dohromady a rozvíjí v nich empatii a celkový zájem o druhé lidi. Zároveň tato činnost a mnoho dalších má i relaxační a odpočinkovou funkci po náročném dni ve škole. Tvoříme a hýbeme se za každého počasí a v zimě pro nás nebyl překážkou ani sníh, ba naopak. Děti se na sníh s radostí vrhly a zůstávaly po nich zajímavá díla. Veškeré činnosti v klubu děti využívají mimo vyučování, dobrovolně a vnímají je jako příjemné, proto tímto získávají kladný vztah ke škole jako instituci.

Cílem klubu je, aby se vněm všichni cítili dobře, proto bereme v úvahu všechny připomínky a nápady dětí, které by mohli přispět k vylepšení. Radujeme se z úspěchů a bereme si ponaučení z méně vydařeních akcí. Aktuální tématem klubu jsou v současné době Velikonoce. Čeká nás spoustu zajímavých činností, na které se všichni moc těšíme.

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠK

Vystoupení skupiny Panspace

Dne 22.11.2017 proběhlo na naší škole vystoupení skupiny Panspace ve složení Vašek Braun a Marek Redina. Jejich produkce na netradiční hudební nástroje Hang drum, Djembe a Didgeridoo upoutala značnou pozornost všech přítomných posluchačů. Rozhodně byla uvítána možnost si i osobně vyzkoušet jednotlivé nástroje a přesvědčit se, že hrát na ně není žádná legrace. Děkujeme skupině za příjemně navozenou atmosféru a těšímě se na další vystoupení.

Petra Vondrášková