Vedoucí školního klubu: paní Petra Vondrášková

Provoz

• PO – PÁ: 12.10 – 15.40

Výše úplaty za pobyt dítěte ve školní klubu činí 50,-Kč měsíčně. Zákonní zástupci ji hradí 2krát ročně: v září (za září až prosinec) ve výši 200,-Kč a v lednu (za leden až červen) ve výši 300,-Kč.

Vnitřní řád školního klubu

Školní klub

Posláním školního klubu je zabezpečení smysluplného trávení volného času, prohlubování a rozšiřování znalostí, rozvoj kreativity a tvořivosti, výchova žáků k morálním zásadám. V dnešním světě zaměřeném na virtuální realitu, sociální sítě je velmi důležité, že školní klub plní velmi zásadní funkci a to sociální.

Téměř většina činností, které v klubu děláme je skupinového charakteru jako hraní deskových her, tvořivé dílničky zaměřené na aktuální dění v roce, pletení, háčkování, napínavé karetní hry, puzzle, Lego, magnetická stavebnice Geomag, poslech hudby, čtení časopisů ABC a knih. Velmi oblíbenou knihou je Česká kniha rekordů, která může mít i motivační charakter. Děti rádi navštěvují tělocvičnu, kde se jak se patří, vyřádí na trampolíně a kruzích. Celkově zde trénují svou fyzickou zdatnost při různých činnostech. Kluky z našeho školního klubu velmi baví pořádat bitvy s pistolemi Nerff, kde je zapotřebí používat i psychické dovednosti při vymýšlení různých bojových strategií. Moc rádi hrají společně i počítačové hry, kdy si navzájem radí, domlouvají se někdy se i trochu popichují. Společně je baví hra na schovávanou a hra člověče nezlob se „na živo“. Hodně se nasmějí, když musí simulovat umělé figurky svým vlastním tělem. Při všech těchto hrách je důležité, že spolu děti komunikují, učí se vycházet s druhými a v neposlední řadě i prohrávat. Žáci si rádi vypráví různé zážitky, příběhy, historky na pytlích, což je stmeluje dohromady a rozvíjí v nich empatii a celkový zájem o druhé lidi. Zároveň tato činnost a mnoho dalších má i relaxační a odpočinkovou funkci po náročném dni ve škole. Tvoříme a hýbeme se za každého počasí a v zimě pro nás nebyl překážkou ani sníh, ba naopak. Děti se na sníh s radostí vrhly a zůstávaly po nich zajímavá díla. Veškeré činnosti v klubu děti využívají mimo vyučování, dobrovolně a vnímají je jako příjemné, proto tímto získávají kladný vztah ke škole jako instituci.

Cílem klubu je, aby se vněm všichni cítili dobře, proto bereme v úvahu všechny připomínky a nápady dětí, které by mohli přispět k vylepšení. Radujeme se z úspěchů a bereme si ponaučení z méně vydařeních akcí. Aktuální tématem klubu jsou v současné době Velikonoce. Čeká nás spoustu zajímavých činností, na které se všichni moc těšíme.

Petra Vondrášková, vychovatelka ŠK

Vystoupení skupiny Panspace

Dne 22.11.2017 proběhlo na naší škole vystoupení skupiny Panspace ve složení Vašek Braun a Marek Redina. Jejich produkce na netradiční hudební nástroje Hang drum, Djembe a Didgeridoo upoutala značnou pozornost všech přítomných posluchačů. Rozhodně byla uvítána možnost si i osobně vyzkoušet jednotlivé nástroje a přesvědčit se, že hrát na ně není žádná legrace. Děkujeme skupině za příjemně navozenou atmosféru a těšímě se na další vystoupení.

Vánoční pečení v ŠK

V pondělí 13.11.2017 od 12:30 hodin budeme ve školním klubu péct vánoční perníčky. Kdo máte možnost, přineste prosím nějaké formičky s vánočním motivem. Děkuji.

Poděkování Aleši Bílkovi

Dne 23. října 2017 k nám zavítal cestovatel Aleš Bílek a tímto bychom mu chtěli poděkovat za poutavé vyprávění ze svých četných a úspěšných výstupů na největší vrcholy světa, takzvaných osmitisícovek. Osmitisícové vrcholy jsou ve světě vzácností, kterou se může pyšnit pouze jeden světadíl-Asie. Právě na žlutém kontinentě vyrostlo všech čtrnáct osmitisícovek, které najdeme ve dvou pohořích a pouze čtyřech státech. Pokud je řeč o pohořích, tak se jedná o Karákóram a Himálaj. U států jsou těmi šťastnými Nepál,Čína,Indie a Pákistán.

Pozvánka do školního klubu

Máte zde možnost realizovat vlastní dobré nápady, odpočívat v partě kamarádů, příjemně naplnit svůj volný čas, sami si zorganizovat různé akce podle svého přání (soutěže, turnaje, výlety, posezení u čaje, tvoření, besedy se zajímavými lidmi…).

Školní klub bude v provozu od pondělí 11. 9. 2017 a je otevřen pro všechny z 6. – 9. ročníků tříd ZŠ Petrovice. Vyplněním zápisního lístku a zaplacením 30,-Kč měsíčně se Vám otevírá možnost stát se členy a podle vlastní chuti klub navštěvovat denně nebo nepravidelně.

Otevřeno je každý den odpoledne po-st-pá 12:15 až 14:00 hod., út-čt 14:30 až 16:00 hod. Klub se nachází v prvním patře naší školy a děti sem docházejí samostatně.

Těším se na všechny.

Petra Vondrášková, vedoucí školního klubu, tel.776841097