Školní výlet 1. – 4. třídy

Ve čtvrtek 16.5. se 65 natěšených žáků z prvních, druhé, třetí a čtvrté třídy spolu s učitelkami a rodiči sešli v brzké ranní hodině (6:35h) na petrovickém náměstí, odkud se odjíždělo na školní výlet. Kvůli velkému počtu žáků byly přistaveny dva autobusy. Proběhlo rozloučení, zkontrolování, zda má každý své místo, a vyjelo se směr Praha.

První zastávka byla v Muzeu smyslů. Děti byly rozděleny do dvou skupin a s průvodci vyrazily za různými zajímavými stanovišti. Například hlava na talíři, místnost vzhůru nohama, lože z hřebíků, Amesova místnost a další. Poté měly čas si muzeum znovu projít samy a zastavit se u stanovišť, která je zaujala nejvíce nebo která s průvodcem vynechaly.

Dále na děti čekal funpark Žirafa v Čestlicích, kde měly možnost posvačit a vydat se prozkoumávat různé atrakce, které toto místo nabízí. Děti tak navštívily např. nafukovací skluzavku, prolézačku, vzdušný vír s balony, koutek s balonky, palmový kolotoč, basketbal a ještě mnohem víc.

Poté již následovala cesta domů. Některé žáky si vyzvedli rodiče, někteří odcházeli sami.

Výlet se vydařil, déšť se umoudřil a tento den si děti jistě užily, jak se patří.

Mgr. Barbora Mošanská