Střelecká soutěž „Zasáhni“

Tak jako každým rokem, i letos se naši žáci zúčastnili střelecké soutěže v nedalekých Sedlčanech. Každoročně se tato akce těší velké oblíbenosti. A proto i tentokrát byla z naší školy vyslána celkem čtyři družstva. Bohužel hned ráno přišla první organizační zkouška ohněm, kdy onemocněl jeden z účastníků. Rychlou improvizací byla tedy oslovena první žákyně naší školy, která šla náhodou kolem, a proto velké poděkování patří právě Simče Holanové za pohotové doplnění jednoho ze smíšených týmů.

V této kategorii (smíšené týmy 6. – 8. ročníku) jsme letos měly přihlášena celkem tři družstva – ZŠ Petrovice I. (Křížová M, Vošahlíková, Balík, Stibor), kteří obsadili první místo, ZŠ Petrovice II. (Lesáková, Šejba, Krejča, Šejbová), kteří obsadili třetí místo a ZŠ Petrovice III. (Rozhoňová, Jarolímková, Mayer, Holanová), kteří na pomyslnou „bednu“ bohužel nedosáhli. Ovšem i tady můžeme rozhodně mluvit o úspěchu, neboť právě Vanesa Rozhoňová ve střelbě vleže zasáhla všechny terče a vysloužila si alespoň individuální slovní ocenění ostatních soutěžících.

Ve starší kategorii družstev se představil tým ve složení Mikota, Vanžura, Čapek, Šimečková. A přesto, že v této kategorii závodili také žáci z učilištních oborů, dosáhli naši na medailové místo, konkrétně na to bronzové.

Žáci Petrovic stejně jako v loňském ročníku obsadili přední místa závodu a znovu ukázali, že především v této soutěži mají mírně navrch. I přes deštivé počasí si akci děti užily a věřím, že příští ročník bude stejně tak úspěšný jako ten letošní.

Mgr. Jan Bolek