Tříkrálová sbírka

Ve čtvrtek 9.1. proběhla celorepubliková charitativní Tříkrálová sbírka, jejímž hlavním organizátorem je Charitou ČR.

Naše škola se této dobročinné akce jako každý rok opět zúčastnila. Dvě skupinky žáků a žákyň ze 4. a 5. třídy vyrazily ráno se zapečetěnými pokladničkami do terénu v doprovodu dvou asistentek pedagoga. „Králové“ postupně navštívili místní zdravotní středisko a domov pro seniory, prodejnu COOP, poštu, Obecní úřad, firmu B.E.S, cukrárnu, školku Čtyřlístek a křížem krážem prošli Petrovice. Nakonec ještě obešli všechny třídy ZŠ včetně školky. Všichni, kdo přispěli do sbírky, byli velmi vstřícní a ochotní pomoci ostatním.

Celkem se vybralo 10.726,- Kč a výtěžek sbírky tentokrát poslouží lidem v tísni.

Všem dárcům děkujeme a přejeme pevné zdraví!

Ilona Doubravová a Michaela Pfefferová, asistentky pedagoga